O nás - Historie a současnost oddílu moderní gymnastiky

Oddíl moderní gymnastiky při původním SK Motorlet Praha, sídlící přímo v místě plaveckého areálu v Praze 5 - Radlicích, má již dlouholetou tradici. Od svého počátku v roce 1975, ještě pod jménem SSK Motorlet Praha připravuje jedny z nejkvalitnějších moderních gymnastek v České republice včetně bývalých československých a českých reprezentantek.

Z líhně SK Motorlet Praha pocházely např. takové osobnosti české moderní gymnastiky jako mnohonásobná mistryně republiky a účastnice mnoha evropských a světových šampionátů Jana VESELÁ, dále pak další reprezentantky Gabriela HERMANOVÁ.

Od roku 1991 stojí v čele oddílu jako předsedkyně a hlavní trenérka paní Blanka KSANDROVÁ. Pod jejím trenérským a organizačním vedením oddíl MG při SK Motorlet Praha dál úspěšně vzkvétá.

Blanka KSANDROVÁ je od roku 2000 zároveň předsedkyní Oblastní komise MG Praha. V oddíle pracují i další kvalifikované trenérky a baletní pedagog, kteří se starají o talentované závodnice i malé naděje tohoto krásného, ryze dívčího sportu.

Oddíl MG čítá okolo 80 členů ve věku od 4 do 18 let. Závodnice jsou rozděleny do skupin dle věku a výkonnosti. Nejmladší závodnice se připravují na soutěže Základního programu MG, dále jsou zastoupeny i všechny kategorie povinného programu a skupina vrcholových závodnic, které se připravují na mezinárodní program. Závodnice oddílu MG se pravidelně účastní přebornických, mistrovských pohárových i mezinárodních soutěží. Velkou posilou jejich výkonnosti jsou právě mezinárodní pohárové soutěže, kde mají možnost změřit své síly s kvalitní mezinárodní konkurencí.

Z líhně oddílu SK MotorletPraha (dříve SSK Motorlet Praha) pochází mnoho úspěšných moderních gymnastek. Jmenujme zejména úspěšné reprezentantky, kterými byly KLÁRA DOČEKALOVÁ a KAROLÍNA BOHÁČOVÁ, reprezentantky Československa a České Republiky a zároveň i ještě tehdejšího SSK Motorlet. Klára Dočekalová byla účastnicí několika ME a MS ve společných skladbách a Karolína Boháčová se zúčastnila MEJ rovněž ve společných skladbách. Z této úspěšné líhně pocházejí i další úspěšné reprezentantky ČR a SSK Motorlet, kterými byly Markéta Svatková, Tereza Doležalová a Lucie Beránková.

...a nastoupila další generace úspěšných závodnic, za zmínku stojí především skvělé gymnastky Zuzana Trojanová, Zuzana Ctiborová, Kristýna Cílková, Zuzana Hvízdalová, Kateřina Šotková, Kateřina Smolková a juniorská reprezentantka Kateřina Satrapová, které pro náš oddíl vybojovaly mnoho titulů Přeborníka Prahy a vynikající umístění na mistrovstvích České republiky.

Hvězdami našeho oddílu i stálicemi české "moderněgymnastické scény" byly na přelomu tisíciletí především české reprezentantky Leona SISWARTONOVÁ a Ivana KOŤÁTKOVÁ a Hana ŠVECOVÁ.

LEONA SISWARTONOVÁ na sklonku své sportovní kariéry se připravovala v oddíle SK Motorlet Praha. V roce 1999 se stala seniorskou mistryní České republiky v mistrovské třídě ve cvičení s míčem a téhož roku se s týmem ČR zúčastnila MS a kvalifikace na OH 2000 v japonské Ósace. V roce 2000 získala stříbrnou medaili na mistrovství České republiky v mistrovské třídě ve víceboji a zároveň si odnesla bronz za finálové cvičení s obručí a v tomto roce se zúčastnila ME v Zaragoze, kde český tým vybojoval 15.místo v soutěži družstev. V roce 2001 se s vynikajícím výsledkem zúčastnila Světové letní Univerziády v Pekingu, kdy obsadila vynikající 15.místo v soutěži jednotlivkyň a po zisku 3 stříbrných medailí na mistrovství České republiky v mistrovské třídě ukončila svou výbornou kariéru na MS v Madridu, kde český tým vybojoval v soutěži družstev výborné 15.místo. Leona úspěšně absolvovala studium na FTVS UK - obor fyzioterapie a v současnosti jí můžeme vidět na přehlídkových molech, v televizních reklamách a v mnoha muzikálech.

IVANA KOŤÁTKOVÁ byla další českou reprezentantkou oddílu SK Motorlet Praha. V roce 2001 se stala mistryní ČR v I.VT, držitelkou mistrovské třídy a členkou seniorské reprezentace ČR, která se připravovala na MS v USA 2002 ve společných skladbách. Ivana získala také mnoho titulů Přebornice Prahy a mnoho cenných mezinárodních vavřínů.

HANU ŠVECOVOU zdobí titul mistryně České republiky I.VT z roku 2002, je rovněž držitelkou mistrovské třídy a v roce 2004 vybojovala skvělé 8.místo ve finálovém cvičení se stuhou na M ČR v MT a byla rovněž mistryní ČR ve společných skladbách. I Hanka byla zařazena do seniorské reprezentace, která se připravovala na MS 2004 ve společných skladbách. V současné době se probojovala do finále taneční soutěže pořádané firmou NIKE "Ukaž se".

Další úspěšnou závodnicí nedávné doby byla mistryně ČR z roku 2004 v kategorii nadějí starších a stříbrná medailistka z M ČR z roku 2003 ANDREA ČERNÁ. K dalším úspěšným závodnicím tohoto období patřily Adéla Cigániková, nynější studentka Státní konzervatoře a Klára Feiferová. Tyto závodnice získaly spolu s Barborou Smíškovou a Barborou Jouglíčkovou v roce 2006 titul mistryň České republiky ve společných skladbách nadějí.

Vrcholové družstvo se připravuje pod vedením Blanky KSANDROVÉ a jejího trenérského týmu. Všechny závodnice vrcholového družstva SK Motorlet Praha vzorně reprezentují náš oddíl na všech soutěžích a zároveň přivážejí nejedno cenné umístění ze všech mezinárodních závodů, za což jim patří velké poděkování.

Zatím nejúspěšnější závodnicí současnosti SK Motorlet Praha je členka sportovního centra mládeže v v SK GITY MS Brno, Barbora JOUGLÍČKOVÁ, trojnásobná Přebornice Prahy a dvojnásobná mistryně České republiky z let 2006 a 2007 a vicemistryně ČR 2005, která dosahuje výborných výsledků i na mezinárodním poli. V roce 2007 vyhrála Barbora Jouglíčková mezinárodní závody v Jižní Africe, Polsku a Slovensku a z mezinárodního závodu ve Finsku a Španělsku přivezla celkem 2 stříbrné a 2 bronzové medaile. V roce 2009 byla Barbora Jouglíčková velmi úspěšná na závodech v zahraničí, na MT ve Finsku vybojovala bronzovou medaili v sestavě s obručí, vyhrála mezinárodní závod v Liptovském Mikuláši a přivezla zlatou medaili v sestavě s míčem z MT v Mariboru. Svým výkonem na MČR juniorek 2009 se probojovala do širší nominace juniorského reprezentačního družstva a v roce 2010 reprezentovala ČR a náš klub na MEJ v Brémách, kde jako juniorka jednotlivkyně cvičila sestavu s obručí.

Mezi další talentované závodnice oddílu MG patří také Barbora SMÍŠKOVÁ, která v roce 2007 obsadila 4.místo na M ČR kadetek, vyhrála mezinárodní závod v Polsku, a na mezinárodním závodě na Slovensku a ve Španělsku získala 3 stříbrné medaile, v roce 2008 získala titul Přebornice Prahy v kategorii kadetek starších a získala 2 zlaté, 1 stříbrnou a 1 bronzovou medaili na M ČR této kategorie. V roce 2009 se Barbora SMÍŠKOVÁ stala mistryní České republiky se švihadlem v kategorii juniorek a v roce 2010 se zúčastnila ME v Brémách jako členka společné skladby seniorek.

Mezi nejmladší naděje oddílu MG patří také Petra VACKOVÁ, mistryně a vicemistryně ČR 2010 v kategorii kadetek mladších, finalistka M ČR nadějí mladších 2010 Kačka RAMPACHOVÁ a s ní další naděje mladší, a to Johanka MAREŠOVÁ, Daniela NĚMEČKOVÁ, Daniela PROCHÁZKOVÁ a Magdalena KREJČOVÁ. Mezi kadetkami patři mezi naděje také Johanka WICHTERLOVÁ a Anetta BESTOVÁ. Spolu s nimi se připravují i další talentovaná děvčátka nejmladších ročníků, a to přebornice Prahy nadějí nejmladších 2010 Jennifer ENRIQUEZOVÁ, Pavlínka VODVÁŘKOVÁ, stříbrná medailistka z Přeboru Prahy 2010 nadějí nejmladších , Anička MOLNÁROVÁ, Natálka FRIDRICHOVÁ, Viktorka KUNCKOVÁ a Nella ORSZÁGHOVÁ.

Ve společných skladbách je oddíl MG také velmi úspěšný. Nedávným vynikajícím úspěchem je zisk titulu mistryň České republiky v kategorii nadějí z roku 2006. V letech 2007 a 2008 se naše závodnice staly Přebornicemi Prahy v kategorii E a v kategorii D se probojovala na M ČR, kde v roce 2008 obsadily krásné 6.místo. V roce 2009 jsme na tento úspěch navázaly postupem obou skladeb nadějí mladších i nadějí starších na M ČR, kde naše naděje starší obsadily opět krásné 6.místo. V roce 2010 se naše naděje nemladší (2002 a ml.) staly suverénními Přebornicemi Prahy a naše družstvo nadějí mladších obsadilo 2.místo a naděje starší vybojovaly také stříbrné medaile. Obě skladby nadějí postoupily i na M ČR, kde naděje starší obsadily pěkné 5.místo a naděje mladší vybojovaly v náročném závodě skvělé 3.místo a bronzové medaile.

Kromě náročné přípravy v domácím areálu absolvují děvčata rovněž třítýdenní letní soustředění. Během roku jsou pořádány oddílové závody, dny a týdny otevřených dveří, prázdninové a Vánoční akademie pro všechny závodnice a jejich rodiče.

Oddíl také pořádá mezinárodní závod "Pohár Dobré vůle - GOODWILL CUP", který má své pevné místo v kalendáři gymnastických soutěží a účastní se jej vybrané oddíly z České republiky i závodnice evropských zemí. V roce 2008 se zúčastnilo 13 evropských států, v roce 2009 11 států a v roce 2010, kdy se zúčastnilo přes 100 závodnic ze 12 států a závod obohatily i závodnice z Olympijského centra v Rjazani v Rusku.

Díky velké podpoře vedení sportovního areálu SK Motorlet Praha, oddíl MG celoročně využívá perfektních, nově zrekonstruovaných prostor sportovní haly v Praze - Radlicích, jakožto i plavecký bazén, posilovnu a rehabilitační zařízení.

Oddíl také touto cestou děkuje sponzorům oddílu, z nichž největšími jsou METROSTAV a.s, SANTÉ a.s. a řada dalších.

Rok 2011 byl v novodobé historii oddílu jedním z nejúspěšnějších. Tereza Wágnerová a Barbora Smíšková se staly držitelkami mistrovské třídy na M ČR v MT Bratislavě. Tereza Wágnerová obsadila 5.místo ve víceboji a dvakrát 4.místo ve finále s obručí a kuželi a Barbora Smíšková obsadila 9.místo ve víceboji a 6.místo ve finále s míčem. Tereza Wágnerová byla zařazena do seniorské reprezentace ČR jednotlivkyň a je zařazena do přípravy na Mistrovství světa 2011 ve francouzském Monpellier. Na úspěchy našich seniorek navázaly i jejich mladší kolegyně. Přebornicemi Prahy se v roce 2011 staly: Petra Vacková (kadetky mladší), Daniela Němečková (naděje mladší) a Pavla Vodvářková (naděje nejmladší). Daniela Němečková se stala absolutní Mistryní České republiky v kategorii nadějí mladších a svoji medailovou sbírku doplnila ještě o zlato za švihadlo, stříbro za beznáčiní a bronz za obruč. Johana Marešová se stala Mistryní ČR v sestavě s obručí, vicemistryní ČR ve víceboji a bronz vybojovala za švihadlo a beznáčiní. Petra Vacková v kategorii kadetek mladších vybojovala na M ČR stříbro za sestavu s obručí a bronz za víceboj a švihadlo. Podzimní část sezóny bude v našem oddíle patřit společné skladbě seniorek a nadějí nejmladších.

Tereza Wágnerová reprezentovala náš oddíl MG při SK Motorlet Praha na podzim roku 2011 jako jedna ze tří reprezentantek na MS, stala se účastnicí Mistrovství světa v moderní gymnastice 2011, Montpellier ve Franciii. Toto je obrovský úspěch našeho oddílu, celého klubu a celé České republiky. Terezy účast navázala na vynikající jméno a tradici našeho oddílu moderní gymnastiky a navázala na své sportovní kolegyně Barboru Jouglíčkovou a Barboru Smíškovou, které v r.2010 byly účastnicemi ME. Gratulujeme Tereze Wágnerové, že svou účastí prokázala vysokou sportovní úroven našeho oddílu moderní gymnastiky při SK Motorlet Praha. Tereza Wágnerová se po úspěšné reprezentaci na MS také jako první gymnastka našeho klubu zúčastnila závodu Grand Prix 2011 v Brně, kde završila svoji letošní velice úspěšnou sezónu v kategorii jednotlivkyň.

I rok 2012 jsme odstartovaly vemi úspěšně, je to obrovská radost dětí, rodičů, trenérů,prostě celého oddílu, když přijedete na první závod, tentokráte do Tábora se čtyřmi závodnicemi a přivezete tři zlaté medaile a jednu bronzovou v podání zlatá Petra Vacková, Daniela Procházková a Pavla Vodvářková a bronzová Jenny Endriguezová,měsíc na to následovala další pohárová soutěž velmi náročná, nebot zde měřila své síly téměř celá ČR. Závod se konal na Vysočině a to v městě Třebíči kam jezdíme již téměř 20 let. Organizátoři nám připravily přenádhernou soutěž,která trvala celých 11 hodin, závodilo zde 150 závodnic ve všech věkových kategoriích, i tato soutěž resp. výsledky z ní stále poukazují na naši vysokou sportovní úroven. V kategorii kadetek starších další zlato přivezla domů Petra Vacková, o další zlato jí doprovodila v kadetkách mladších Johana Wichterlová. V odpolední části se závodu zúčastnily v kategorii nadějích starších Daniela Němečková, která rovněž získala zlato pro náš oddíl moderní gymnastiky a stříbro přivezla Johana Marešová.

Další příprava našeho oddílu je směřována k velkému mezinárodnímu závodu již 20. ročník Poháru dobré vůle - GOOD WILL CUP 2012, kde změříme své síly nejen s evropskými zeměmi, ale i se zámořím. Příprava malých děvčátek i starších v přípravce směřuje k týdnům otevřených dveří a k Přeboru oddílu v MG pro všechny holčičky našeho oddílu,které zacvičí svým rodičům své sestavičky, které se naučily. Tereza Wágnerová se chystá na Světový pohár v Taškentu a Barbora Smíšková na Mistrovství Evropy v Nižném Novgorodě. A JAK TO VŠECHNO DOPADNE - TO NECHÁME JIŽ NA DĚTECH, NICMÉNĚ JE NUTNÉ SI UVĚDOMIT, ŽE CVIČÍME S LÁSKOU, PRO RADOST A ŽE SI DO ŽIVOTA ODNESEME SPOUSTU KRÁSNÉHO A PROSPĚŠNÉHO...

A jaro r. 2012 patřilo opět vynikajícím výsledkům. Malá děvčátka roč. nar. 2007, 2006 a 2005 našeho oddílu, pertlily ve svých sestavičkách povinného programu ZPMG, což je velkým příslibem pro další budoucnost naší vrcholové moderní gymnastiky.Pavlínka Vodvářková v kat. nad. nejmladších v sestavě bez náčiní a s obručí přivážela samé vítězné kovy, jejímž vrcholem byl zisk titulu Přebornice Prahy pro r. 2012. Natálie Fridrichová a velká radost, 4tá na Přeboru Prahy v kat. nad. mladších a postup na M ČR v MG, kadetky bojovaly jako lvi a vybojovaly přebornické medaile, stříbrné posty a vynikající čtvrtá místa na M ČR, gratulace patří Petře Vackové, Johaně Wichterlové, Daniele Procházkové a Aničce Zapletalové. V kategorii nadějí starších se výborně prezentovaly obě naše závodnice jak Johana Marešová, tak i lonská Mistryně ČR a objev roku 2011 Daniela Němečková. V roce 2012 se na jaře stala Přebornicí Prahy pro rok 2012 Daniela Němečková a na stříbrném místě vystoupila Johana Marešová, která pak získala cenné 7. místo na MČR v kat. nadějí starších a Daniela Němečková rovněž v r. 2012 vystoupala na příčku nejvyšší a stala se Mistryní České republiky pro r. 2012 v kat. nadějí starších a to nejen ve víceboji,ale zlato získala za cvičení s míčem a obručí a stříbro za cvičení s kuželi. Pro překrásné 16té místo si odcestovala seniorská reprezentantka ČR - Tereza Wágnerová na Světový pohár do Taškentu, odkud přivezla nejen překrásné umístění a velkou radost, ale 13 bodů do bodování Světových pohárů - velká gratulace! Radostné jaro roku 2012 pro náš oddíl skončilo a jedeme dál! Na podzim chystáme pleádu společných skladeb a děti budou cestovat po pohárových soutěží, mezinárodních startech,chystáme týdny otevřených dveří a budeme rády, když děti budou cvičit s radostí, úsměvem, budou rozvíjet svoji osobnost a učit se všemu pěknému,které si pak odnesou do svého dalšího života. Přijdte s námi k nám cvičit, jedeme dál!

Na podzim roku 2012 náš oddíl MG měl opět plnou škálu společných skladeb, v mezinárodním programu kategorii nadějí starších, zastoupenou Johanou Marešovou, Danielou Němečkovou, Johanou Wichterlovou, Danielou Procházkovou a Kateřinou Rampachovou. Celá skupina neboli grupa cvičila s pěti obručemi a vyhrála na podzim roku 2012 úplně všechny závody, a že jich nebylo málo. Vyvrcholením byly Přebory Prahy ve společných skladbách, kde za Prahu cvičilo celkem 250 dětí, vždy dvakrát a děvčata opět zvítězila a získala titul Přebornice Prahy pro rok 2012.

Druhou grupu společných skladeb tvořilo družstvo ve složení malinke roč. nar. 2003 a nechybující závodnice Pavly Vodvářkové, dále Natálie Fridrichová, Klára Lovíšková a Denisa Kollmerová. Tato skupinka rovněž cvičila se čtyřmi obručemi, objela kde jaké možné závody a nikdy se domů nevrátily bez medailí, dvě zlaté, jedna stříbrná a jedna bronzová, čili opět úspěch domů pro oddíl moderní gymnastiky SK Motorlet Praha.

V národním programu si paní hlaví trenérka Blanka Ksandrová vytipovala šest malých holčiček a na vánoční hudbu z pohádky Tři oříšky pro Popelku objela s malinkými nadějemi pohárové soutěže, i tato skupinka přivážela samé zlaté medaile a dvě stříbrné, z nichž nejcennější je stříbro z Přeborů Prahy pro rok 2012, což svědčí o tom, že náš oddíl nemá jen starší děvčata na vysoké sportovní úrovni, ale má bohatou členskou základnu plnou velkých šikulek a příslibů naší české moderní gymnastiky.

Tereza Wágnerová byla českým svaze moderní gymnastiky pověřena seniorskou rerezetantkou jednotlivkyn, obdržela dekret a to je čest nejen pro samotnou Terezku, ale i pro její trenérku paní Blanku Ksandrovou a celý oddíl, pro všechy děvčátka, které také chtějí dosáhnout vysokých gymnastických cíů, Gratulujeme Tereze za úspěšný rok 2012 a jen tak dál...! Terezka se účastní světových soutěží, Světového poháru a samotného Mistrovství světa,tudíž sami vidíte co více si u této závodnice přát a tyto výsledky svědčí o kvalitě celého oddílu moderní gymnastiky při SK Motorlet Praha... Terezko,obrovský dík...

Barbora Smíšková byla pověřena českým svazem moderní gymnastiky seniorskou reprezentantkou pro společné skladby s účastí na Mistrovství světa v září 2013. I Barče blahopřejeme a přejeme i přesto, že letos dosáhla věku 18ti let, aby dlouho sportovala, a aby byla stále na vrcholu české moderní gymnastiky, nebot si to za svou píli od svch čtyřech let, kdy si jí paní trenérka Blanka Ksandrová vybrala do svého družstva, kdy Barunka vážila pouhých 17kg vybrala a podívejte kam až vyspěla. Nejen po sportovní stránce je vynikající, ale je z ní super dívka a dobrá kamarádka... Barčo drž se a pracuj a bojuj!

Jarní sezona roku 2013 opět jako každoročně patřila přebornickým, pohárovým, mistrovským a mezinárodním soutěžím a podzimní část sezony společným skladbám.

Tento rok je tak zvaně zkušební, neboť máme nová pravidla, která obsahují zásadní a velké změny. Náš oddíl si zavolal na pomoc baletní specialistku Janu Kůrovou, neboť se v sestavách MG ještě více prolíná balet, ale přdevším tanec, taneční choregrafie, kroky, série, samozřejmě se zvýšily nároky na techniku s náčiním a její dokonalou manipulací a obtížností těla jsou samozřejmě stále úplným základem krásy moderní gymnastiky.

Naše závodnice toto v r. 2013 trénují, zvyšují hodiny baletu a s ním taneční průpravu. Samozřejmě hodiny a hodiny pracují s náčiním, stuha musí mít drobnou a přesnou kresbu, kuželek se obvykle děti bojí, i když zrovna náš oddíl v tomto náčiní vyniká, sluší našim dětem, máme taneční hudby a taneční choreografie, totéž i u stuhy, tudíž není čeho se bát, je to prostě pud sebezáchovy....

Vymýšlíme, stříháme a zkoušíme u některých závodnic dávat muziky se zpívaným textem, což je dovoleno jednak u čtyřboje, je to moc krásné, ale pozor, ještě obtížnější, neboť závodnice musí svým výrazem, rozsahem, silou a vůbec elegancí, gestikulací, prostě vším text zpívané hudby vyjádřit a to vůbec není jednoduché a může získat srážku za artistiku a hlavně už to prostě není ono......

Tudíž rok 2013 je plný změn, naše závodnice a trenérky se s tím již ztotožnily a teď to jen dostat do těla závodnic, do rytmu, do hudby, do prostorového vyjádření, prostě najít systém a krásu v těchto nových pravidlech, což se nám již daří.

V roce 2013 dojde i k obměně starších závodnic za mladičké, které stojí v řadě, jsou moc šikovné a chtějí také do toho vrcholového sportu...Takže rok plný změn a JEDEME DÁL!!!!

Rok 2013 byl úspěšný a především bohatý na zisk zlatých medailí, a s tím na zisky Přebornických titulů, které do pražského oddílu MG při SK Motorlet Praha putovaly zásluhou Pavly Vodvářkové v kat. nadějí mladších, dále Johany Wichterlové v kat. kadetek starších a kadetek mladších zásluhou Natálie Fridrichové. Kategorii dorostenek vyhrála Anna Zapletalová a i ta přivezla do našeho oddílu zlato a Přebornický titul pro rok 2013. Super výsledky, pěkné výkony!!! Mistrovství České republiky a účast našich šesti gymnastek potvrdila, že náš oddíl MG patří mezi nejlepší oddíly v České republice.

I Mistrovství České republiky bylo v roce 2013 velmi příjemné pro závodnice oddílu moderní gymnastiky našeho oddílu a to finálové umístění Johany Wichterlové v kategorii kadetek starších a dále cenné 5. místo a zisk stříbrné medaile za cvičení s obručí v podání Pavly Vodvářkové v kategorii nadějí mladších. Jarní sezona byla velmi úspěšná, v oddíle se nám líhnou malá šikovná a talentovaná děvčátka, takže vzhůru do podzimní sezony soutěže dvojic a trojic a společných skladeb!!!

I podzim roku 2013 náš oddíl odstartoval nejen nábory malých šikovných holčiček, kterých přišlo hojné množství, ale zároveň i Přebory Prahy v kategorii juniorek, který pořádal náš oddíl a závodila zde mladičká teprve 13ti letá Daniela Němečková . Daniela hned na prvém závodě v kategorii juniorek vybojovala pro náš oddíl MG při SK Motorlet Praha titul Přebornice Prahy pro rok 2013 a zlato za cvičení ve víceboji, za cvičení s obručí, míčem, stuhou a cenný bronz za cvičení s kuželi.

Po Přeborech Prahy se naše juniorská závodnice Daniela Němečková představila na Mistrovství České republiky juniorek 2013 v brněnské metropoli. Tato mladičká závodnice předvedla svoje umění, krásný gymnastický elegantní projev, rozsah pohybu, manipulaci s náčiním a roztleskala celou halu. Odvezla si domu cenný bronz za cvičení se stuhou a překrásné osmé místo, které ji katapultovalo do dalších juniorských kvalifikací. Velká gratulace!!!

Naše seniorské závodnice Barbora Smíšková a Tereza Wágnerová se o týden později, 6.října 2013 představily v exhibičním vystoupení společně s pražskými seniorkami na Gala programu, k 60. výroční vzniku moderní gymnastiky. Jejich krása a elegance se jim prostě neodepře a seniorky prostě vždy rozzáří celou sportovní halu. Vystoupení se konalo při Grand Prix, které se konalo v Brně pod taktovkou předsedkyně ČSMG ing. Blanky Mlejnkové a předsedkyně komise pro mezinárodní vztahy a reprezentaci paní Sottiruly Landyšové. Děkujeme za krásný gymnastický zážitek!!!

Podzim roku 2013 patřil společným skladbám a soutěžím dvojic a trojic!!! Na těchto soutěžích se předváděly naše mladičké, začínající závodnice, cvičiy krásně a podávaly velmi pěkné výkony, kterým odpovídaly velmi krásné výsledky. Jako každoročně konec roku byl báječný a my všichni se už moc těšily na nový rok, rok 2014 a s ním na krásné výkony všech gymnastek oddílu moderní gymnastiky při SK Motorlet Praha a společné krásné sportovní chvíle, strávené všichni společně sportovním směrem, který nás do života posiluje a dává nám radost a náboj do dalších činností!!!

Hned jaro roku 2014 bylo pro nás velmi úspěšné, přestože se spousta závodnic našeho klubu přesunula do vyšších kategorií, tak i tam závodnice velmi pěkně vystupovaly. Závodnice se účastnily mistrovských a přebornických soutěží, pohárové závody po celé ČR vrcholily a my jsme jako vždy přivážely ne jedno pěkné umístění a mnoho cenných kovů.

Největším úspěchem pro náš klub byly dvě bronzové a jedna stříbrná medaile Daniely Němečkové na Mistrovství ČR v kategorii juniorek, její přebornické tituly a zlaté medaile za cvičení s míčem, obručí a se stuhou, následný start na MT v Kalamatě, účast na Světovém poháru v Taškentu a završení jarní sezony patřilo startu Daniely Němečkové na Mistrovství Evropy juniorek V Baku, v Azerbajdžánu.

Poté opět letní soustředění v Liberci pod Ještědem a náročná příprava na podzimní sezonu roku 2014 a na volný mezinárodní program roku následujícího, což je rok 2015!!!

I Mistrovství Evropy juniorek na jaře roku 2014 v Baku bylo pro náš klub, pro náš oddíl moderní gymnastiky velkým přínosem a vzorem pro všechna naše malá děvčátka, která se v našem oddíle začínají věnovat tomuto krásnému sportu. Daniela Němečková, juniorská reprezentantka přvezla domu našemu oddílu, sobě, své trenérce, svým rodičům, ale především celému oddílu a všem dětičkám radost, cvičení se jí povedlo, nedopustila se žádných hrubých chyb a tak svým výkonem se zařadila do prvé poloviny startovního pole tohoto šampionátu a tím potvrdila opravdu velmi vysokou úroven našeho oddílu, kvalitu závodnic, trenérského vedení .Daniela tak navázala na Terezu Wágnerovou , která se rovněž účastnila velmi kvalitně světového poháru v Taškentu a dále Mistrovství světa ve Francii,j ak již bylo zminováno výše. Čili takto úspěšně proběhl další půlrok, další tvrdá práce, je nutné zmínit zařazení Pavlínky Vodvářkové do družstva nadějí reprezentace, všechny přebornické tituly a kvalitní vystupování všech našich závodnic na Mistrovství České republiky...

HOLKY JEN TAK DÁLE,JSTE JEDNIČKY A DRŽE VYSOCE NASAZENOU LATKU!!!!!!!!!

A přichází podzimní sezona, ta vždy patří společným skladbám, opět náš oddíl má tři skupinky holčiček ve cvičení bez náčiní a dokonce i nejmladší závodnice našeho oddílu roč.nar. 2009 budou cvičit ve společných skladbách, dále se předvedou závodnice s obručemi a velké a vyspělé závodnice odjedou pleádu zahraničních a pohárových soutěží, aby nachystaly formu na jarní sezonu roku 2015,kde má náš oddíl dvě seniorky, dvě juniorky, dvě dorostenky, tři naděje mladší, dvě kadetky, dvě naděje nejmladší a další želízko v ohni v kat. naději starších.

Rok 2015 bude určitě krásný z hlediska sportovního umění, rozvoje moderní gymnastiky,krásná práce s dětmi,která přináší vždy nezapomenutelné zážitky do celého života a děti ,které se věnují MG jsou vždy jiné a odlišují se od ostatních svou elegantní chůzí,svým citem pro tanečnost,vnímání okolí,postřeh,vnímání hudby,pohybový um,prstě vše nej nej.... a určitě se máme na co těšit....

Rok 2015 byl opět plný sportovních a kulturních zážitků. Děvčata tvrdě pracovala, seniorky maturovaly a a přijímaly se na vysoké školy jak Tereza Wágnerová, tak i Barča Smíšková. Juniorkám se vedlo jak české reprezentantce Daniele Němečkové, tak i Natalii Fridrichové, naše dorostenky, vytrvalkyně Johanka Wichterlová a Anička Zapletalová cvičí vždy krásně, žensky, elegantně s radostí a za nimi stála pleáda malinkých šikulek nadějí mladších, kadetka, naděje nejmladší a samozřejmě navazující další malinké talenty roč.nar. 2009 a 2010,které budou v roce 2016 vstupovat na dráhu vrcholové gymnastiky. Samozřejmě náš oddíl opět bude vynikat množstvím čili kvantitou, ale určitě i kvalitou, ostatně jako vždy ve společných skladbách, náš oddíl má několik dvojic a trojic a čtyři družstva po šesti závodnicích společných skladeb. Soustředění v Liberci, další ročník závodu v MG ,již 23.ročník závodu Pohár dobré vůle 2015,Goodwill Cup, kterého se v tomto roce účastní 255 závodnic, doslova marathon ,ale je to ukázka, zájmu o náš oddíl , kamarádství a přátelství a zdravá soutěživost, což je jedním z předních věcí v životě nás všech. Hodně úspěchů všem moderním gymnastkám na celé planetě!!!!

Hurrrá rok 2016!!!!!!!!!!!!!

Rok 2016 na jaře se stal pro nás opět úspěšným. Oddíl plný šikovných holčiček v povinném programu ZPMG a Kombinovaném programu. Probíhali dny a týdny otevřených hodin, hodiny baletní průpravy jak pro malé holčičky, tak i pro vrcholové družstvo, různé akce, vystupování moderních vrcholových gymnastek na plesech sportovců a podobné akce. Závodnice závodily na mnoha pohárových soutěží, odkud přivážely samá medailová umístění. Vrcholem byly přebornické tituly a zlatá byla velmi talentovaná Laura Pírsová v kategorii nadějí nejmladších, dále želízko v ohni Jevgenija Sehedi, Přebornice Prahy pro rok 2016 a zlatá. Zlatem ji doplnila Darja Koževniková v kategorii kadetek mladších. Putovaly domů do oddílu MG při SK Motorlet Praha i Mistrovské tituly zásluhou Dášenky Koževnikové, která v počtu 52 závodnic získala titul Mistryně České republiky a zlatá Dáša.

Mistrovský titul a čerstvou Mistryní České republiky pro rok 2016 v kategorii  nadějí mladších se stala Žeňka Sehedi. Žeňa vyhrála a zlato si odvezla ve víceboji, za cvičení se švihadlem, bez náčiní, stříbrná skončila ve cvičení s kuželi!!! Velká radost do našeho Sportovního klubu Motorlet Praha, dvakrát v sezoně Mistrovský titul. Žeňku skvěle doplnila její oddílová kolegyně Viki Fedorova, o rok mladší závodnice, která na Mistrovství České republiky skončila ve finálové šestnáctce z nabitého startovního pole, kde se nám představilo celkem 52 závodnic!!!!! Sezóna dalšího roku pod vedením hlavní trenérky paní Blanky Ksandrové byla velmi úspěšná. DVA MISTROVSKÉTITULY V PODÁNÍ ŽENI A DÁŠI, přebornické tituly v podání ŽENI, DÁŠI A LAURY postupy a starty a MČR a finále Viki, to vše radostného jsme prožily ve vrcholovém družstvu.

Nejmenší závodnice, závodnice základního programu si kralovaly ziskem přebornických medailí družstev i jednotlivkyň a spousta medailí cinkala na krku právě těchto začínajících budoucích moderních gymnastek!!! To vše jsme prožily v roce 2016!!!!!!!!!!!!!!!

Rok 2017 byl pro náš oddíl SK MOTORLET PRAHA rovněž velmi úspěšný. Navázaly jsme na výbornou kvalitu našeho oddilu a to ziskem 5 zlatych přebornických medailí, dále ziskem Mistrivského titulu v kategorii kadetek a bronz v podáni Adély Chládkové ve stejné kategorii.
V kat.nadejí mladších kralovala Laura Pírsová přebornickým titulem, zlatou medailí z Mistrivství ČR za sestavu bez náčini, bronzovou medaili si odvezla za cvičení s míčem.
V kategorii nadějí starších opět po roce Mistrovský titul vybojovala a čtyri zlaté a jednu stříbrnou medaili a Mistryní České republiky pro rok 2017 se stala opet po roce Žeňa Sehedi!!!!!!!!!
Žeňa Sehedi i Laura Pírsová se zůčastnily LETNÍ OLYMPIÁDY DĚTÍ A MLÁDEŽE, za oblast Praha a svým super skvělým výkonem a u Ženi ziskem dvou zlatých a Laury jedné bronzové medaile postavily oblast Praha na skvělé druhé místo!!!!!! Oběma závodnicím patří obrovská gratulace a oblasti Praha a všem jeho medailovým sportovcům velké poděkování, které dne 6.9.2017 si zasloužilo na Staroměststké radnici ocenění a poděkování medailistům OH primátorem hl.města Prahy!!!

Žeňa Sehedi byla v tomto roce vybrána a zařazena do družstva nadějí ČR, pre juniors se svou trenerkou p.Blankou Ksandrovou, která se stala hlavní trenérkou tohoto reprezentačního družstva!!!!! OBĚMA GRATULUJEME A DĚKUJEME!!!!

Takže opět náš oddíl potvrdil vysokou kvalitu, vysokou sportovní útoveň, malinké závodnice opět zvítězily při soutežích a i při Přeborech Prahy v ZPMG a i jim patří obrovské DÍKY.

Je to zásluhou všech trenérů, vedení našeho oddílu, realizačního týmu, rodičů a vlastní píle a pracovitosti, nadšení, pokora, snaha, inteligence a radost našich dětí!!!!!!!
A jdeme svou přípravou dále do roku 2018 především novými chorrografiemi, zobtížnění všech sestav, balety, akrobacie, skoky, přesná technika všeho náčiní a individuální přístup každého jedince!!!!
Jedeme dál!!!!!!! Makáme!!!!!!!Bojujeme!!!!!

Rok 2018 byl ve znamení dalším úspěšným rokem!!!! Zalvodnice vrcholového družstva přivážely velkou spoustu medailových ocenění ze všech pohárovych i mezinárodních soutěžích. Jarní sezóna byla věnována individuálními programu, jednotlivkyně mezinárodního programu.
Kralovaly ve svých kategoriich a zisk samých zlatých medailí již ve třetím roce po sobě, rok 2016,2017 a 2018 přivážela a zlatou příčku úplně všude obsazovala Žeňka Sehedi v kat.nadějí starších, byla zařazena v družstvu nadějí České republiky, společně se svou p.trenérkou, která byla hlavní trenérkou reprezentačního družstva NADĚJÍ ČR p.Blankou Ksandrovou. Dále zlato přivážela v kat.naději mladších neustále Laura Pírsová a kat. nadějí nejmladších doslova ovládla Ekaterina Zaripova.
Sekundovala ji střibrem a bronzem Veronika Daczická, v nadějích mladších se v tomto roce dařilo Martině Chramostové a to 3.místem a postupem na MČR a zároveň i mladičké Karolíně Mandíkové postupem na MČR!!!!!
Kategorii kadetek ovladla Naďa Šolcová, která střídala pouze zlaté a stříbrné medaile. Stříbrná na Přeborech Prahy v kadetkách mladších byla Kateřina Tůmová a Adéla Chládková vybojovala postup na MČR v kategorii kadetek starších. Jaro roku 2018 patřilo výslunní a náš oddíl zásluhou Žeňky, Laury, Ekateriny získal tři přebornické tituly, bronz Martina, stříbro Naďa a Kačka!!!! Postup na Mistrovstvi ČR ziskaly tři kadetky a čtyři naděje!!!!
Naděje nejmladši Ekaterina, Verunka Daczická a Sofie Golovnia maji celou sbírku medailových umístění.
Takže nezbývś hen veljś gratulace všem gymbastkám. Super jaro 2018 !!!

I v tomto roce jako třešínka na dortíku byl zisk stříbrné medaile a 2. místo Nadi Šolcové v karegorii kadetky starší na Mistrovství České republiky 2018 v Jablonci nad Nisou, další do sbírky medailových umístění z nejvyšší možné soutěže v naší zemi. Gratulace a radost obrovská nejen pro závodnici, ale i jeji p.trenérku Blanku Ksandrovou.

Poslední květnový víkend patřil Mistrovství České republiky nadejí mladších, zde na bronzový stupínek vystoupala a bronzovou medaili z počtu 54 závodnic získala LAURA PÍRSOVÁ, stříbro získala za sestavu bez náčiní a za sestavu s kuželi!!!!! Ve finálové šestnátce skončila její oddílová kolegyně Martina Chramostová se svým krásným 10. místem a finálovou 16tku uzavírala Karolína Mandíková, nar. 2009, z tohoto rocniku nar. do finále postoupily pouze tři závodnice, mezi nimi i naše Karolína, moc blahopřejeme všem třem závodnicím nadějí mladších pro rok 2018 za jejich poctivou práci a pěkným výkonům a výsledkům pro rok 2018 !!!!
No a zlatý HATTRICK a titul Mistryně České republiky pro rok 2018 v kategorii nadějí starších vybojovala ŽEŇKA SEHEDI, zlatá ve víceboji, zlatá za cvičení s obručí, zlatá za cvičení s kuželi, zlatá za cvičení se stuhou a bronzová za cvičení s míčem🙏❤️
Obrovská radost, velké poděkování za bojovný výkon, za tvrdou a náročnou přípravu, zúročení poctivé práce....
VELKÁ GRATULACE Ženě i její osobní trenérce p. Blance Ksandrové

Rok 2019 začal vstupem Martiny Chramostové do družstva nadějí České republiky, dále Jevgenije Sehedi je reprezentantkou České republiky v moderní gymnastice v kategorii juniorek. Závodnice trénuji a trénovaly a účastnily se mnoha pohárových soutěží odkud přivážely spoustu cenných kovů, které cinkaly na krku a krásných cenných umístění.

Účastnily se i poslední březnovou víkendovou sobotu a neděli 30.3.-31.3.2019 mezinárodního závodu na Slovensku, odkud jsme přivezly zásluhou Naďi Šolcove,v kategorii juniorek velmi cenné kovy.

Uspořádaly jsme rovněždne 6.4.2019 jako každoročně letos již 27.mý ročník závodu v moderní gymnastice Pohár dobré vůle 2019 - “Good Will Cup 2019”, opět cenné kovy cinkaly na krku všem našim závodnicím, nikdo nepřekvapil, nikdo nezklamal, to že patříme mezi TOP oddíly moderní gymnastiky o tom není pochyb., to opět i v letošním roce potvrdily naše závodnice vrcholového družstva pod vedením p. Blanky Ksandrové. Závod ukončila jiniorská reprezentantka svým překrásným exhibičním vystoupením Žeňa Sehedi, za což sklidila nejen velký ohlas, ale vysoké ocenění. Celý závod proběhl super organizačně a na vysoké úrovni. Gratulace a poděkování úplně všem “lidičkám dobré vůle”.

Nastal čas Přeborů Prahy, s postupem na Mistrovství České republiky. Závod SCM a SPs a jarní sezónu uzavíral červnový mezinárodní závod v Karlových Varech.

První květnový víkend r.2019 patřil hned stříbrné medaili za cvičení s obručí na Mistrovství České republiky kadetek starších,kde zabodovala naše závodnice Kačka Tůmová.

Druhou víkendovou sobotu roku 2019 hostil sever a to městečko Jablonec nad Nisou rekordních 56 závodnic kategorie nadějí mladších při konání Mistrovství České republiky. Za nás reprezentuje v tomto roce Kája Mandíková, která se stala Přebornicí Prahy pro rok 2019 a s ní hned druhá mladičká na Přeborech Prahy Kačka Zaripová. Jak se to našim nadějím povedlo??

Mistrovství české republiky nadějí mladších, skončilo velmi úspěšně pro náš oddíl moderní gymnastiky SK MOTORLET PRAHA. Kája zabojovala a z nabitého pole rekordních 56 závodnic přivezla překrásné 4.místo a získala bronzovou medaili a 3.místo za cvičení se švihadlem. Sekundovala jí mladičká Kačka Zaripová, která vybojovala skvělé 6. místo v celkovém pořadí a získala rovněž bronzovou medaili a přivezla domu 3. místo za cvičení bez náčiní. Našim mladičkým nadějím se prostě dařilo skvěle.
V kategorii 2008 nadějí starších v Praze bojovala Martinka Chramostová, která má ješte rok na zpracování svých náročných sestav.

Na den dětí 1.6. ve Vyškově byly otestovány naše závodnice Martinka, Kája a Kačka, členky sportovní třídy ZŠ Hostivař Praha a juniorská reprezentantka Žeňka Sehedi. Naše závodnice bezesporu podaly vynikající výkony a od pondělí se připravují pod vedením zahraniční trenérky Mariny Ingnatievy, sezóna je dlouhá, ale o to lépe a radostněji se nám cvičí, je to pro celý oddil velká čest, že tato dáma světové moderní gymnastiky přiletěla do našeho klubu.
MOC OD SRDCE DĚKUJEME A VÁŽÍME SI NESMÍRNĚ TOHO.

Jarní sezónu ukončujeme mezinárodním závodem v Karlových Varech, prohlídkou tohoto lázeňského městečka a krásným závodem za účasti 250 moderních gymnastek a 11 států. Náš oddíl SK Motorlet Praha se stal poprvé v historii závodu vítězným českým týmem a pooprvé po 6ti letech zůstává pohár pro vítězný tým v České republice! V předchozích letech vždy putoval do zahraničních týmů, jako Rusko a Ukrajina. Všechny závodnice přivezly domů medaile a i výborná umístění.

Vystoupení na Grand Prix v Brně si vysloužila za družstvo nadějí České republiky Martinka Chramostová a při nedělním finále Grand Prix s juniorskou reprezentací vystoupí Žeňka Sehedi.

A kam v lětě???
Nejprve k moři, relax a regenerace a jiz 21.7. na naše 14ti denní soustředěni do Liberce pod Ještědem, mezinárodní závod, treninky na Ukrajině a Liberec a hurrá do podzimní sezóny roku 2019, zahajujeme Přeborem oblasti juniorek a seniorek u nás v pražském Motorletu a konec září brněnská metropole, Tart Brno pořadatel Mistrovství České republiky juniorek a seniorek a bojovat bude naše Žeňka!
 

Podzim 2019 začal Přebory Prahy v kategorii juniorek pro rok 2019, pořadatel domácí oddil MG SK Motorlet Praha. Na startovním poli se představila naše juniorská reprezentantka, svěřenkyně trenérky p. Blanky Ksandrové ,Jevgenije Sehedi, která zvítězila s náskokem 11ti bodů, první místo a zlatou medaili a získala titul Přebornice Prahy pro rok 2019 juniorek.

Následovalo Mistrovství České republiky juniorek pro rok 2019, v Brně ve dnech 28.9.-29.9.2019, bojovalo se o zařazení do juniorské reprezentace se startem na Mistrovství Evropy 2020 v ukrajinském Kyjevě. Naše Žeňa vybojovala dva mistrovské tituly a to za cvičení s míčem a se stuhou se známkami absolutně nejvyššími 15.30 bodů, stříbro si odvezla za cvičení se švihadlem a bronzovou medaili za cvičeni ve víceboji. TÍM SE NÁM SPLNIL TAJNÝ SEN A ŽEŇA odlétá se svou p.trenérkou do Kyjeva roku 2020 a to 20.5.-25.5.2020 a stoji v juniorské reprezentaci jednotlivkyň. Obrovská radost, ale příprava pojede dále, protože musi absolvovat teď regeneraci, po-té několik mezinárodních startů a pak se nám plní sen.
Dále podzim patři společným skladbám bez náčini, náš oddíl celý říjen a listopad jezdí po pohárových soutěžich, vrcholem je Přebor Prahy 9.11.2019 v hale na Třebešíně, který pořádá oblast Praha pod taktovkou Blanky Ksandrové, předsedkyně oblasti Praha. 5.12. Pak vánoní akademie, dny a týdny otevřených dveři, Přebor našeho oddílu, aby rodiče mohly shlédnout jak pracují jejich holčičky a jak se posouvají dál.
Bítešský koláček uzavírá podzimní sezónu a my se na všechna naše děvčátka, která mají ráda tento rize dívčí sport, kde vyjadřujete ladnost,eleganci,lehkost pohybu, cvičeni se stuhou, míčem, kuželi, také při prvních krůčkách se švihadlem a obručí, deti se nauči základům pohybové průpravy, rovnému držení těla, posílí svalstvo, odraz, protahováni, kompenzace a především rozsah pohybu, to vše obsahuje moderní gymnastika právě u nás.
TĚŠÍME SE NA VÁS VŠECHNY V NOVÉM ROCE 2020
A jedemeeeee dalleeeee👏👏👏🙋‍♀️

Rok 2020 se nám stal velmi úspěšným hned zpočátku. Jevgenije Sehedi startovala na svém prvním obrovském závodě IT Moskva, dále poprvé na Grand Prix v Brne 6.3.-8.3.2020.

Ostatni závodnice vrcholového drižstva startovaly 7.3.2020 na velkém závodě Pohár dibré vůle-Goodwill Cup 2020,ktereho se vzdy účastní přes 200 závodnic. Ani letos při startu na tomto obr závodě nenechaly nikomu pohary a medaile a zalvodnice domácího klubu SK Motrlet Praha,sverenkyne trenerky pani Blanky Ksandrové skončily na metách nejvyšších a posbíraly cenné kovy.

Dopoledni čast závodu patřila závidu ZPMG ,kde se velmi pěkně předsraviky naše závidnice v nabitém poli,kde startovalo 70 holčicmek stejného věku i výkonnosti.

Bohužrl od 11.3.2020 až do 11.5.2920 poznanenal nasi zemi a celou evropu i telmeř celý svět vir, coronavir, bemoc Covid-19,který zastavil nejen moderní gymnastky,ale i vsechny sporty, celý život se prostě zastavil. Nisily jsme roušky, pracovaly jsme z domova, děti trenovaly on line, probehly i 2dily serialu závodu on-line z Karlových Varů, kde jsme téměř všechny kategorie vyhrály s vyhrály hsme i zvláštní ocenění a i hlasy(lajky) diváků a bašich příznivců,kterých bylo opravdu mnoho. Od 11.5.2020 az do 30.6.2020 se nam otevrel opet sporzovni atral a my jsme tacaly trenivat,po-te dovokená, ketni 12ti denni soustředěni v Liberci, treninky v Praze a konec léta patřil ooět treninkům v Praze.

Jarní sezóna byla přesunuta do podzimní části,závody byly přeloženy, včetne přeložení na poslední listopadovy víkend Mistrovství evropy juniorek pro Jevgeniji Sehedi, která na Ukrajině na MEJ cvičil s míčem a se stuhou. Závodit se bude v Třebíči, ve Varech, na SPKV, na TJ Bohemians, Přebory Prahy, Mistrivství České republiky vsech kstegorii. Už víme, ze opět při rouškách pro rozhodčí , rodiče a funkcionáře zcela určitě. Dezinfekce nutná. Je to takový zvláštní a jiný stav, který nesmí propadnout v paniku, ale lidé musí byt opatrni a predevsim ohleduplni. Rok 2020 ze sportovního hlediska velmi výborný, jen bohužel i naši zemi potkalo tedy v rice 2020 něco nadlidského, něco neskutečného něco, co nalm vsmem minimallbě řeklo “STOP A VAZTE SI VSEHO CO MÁTE”.

Krásný a hlavně plný zdraví rok 2021, přijďte všechny holčičky mezi naše, jsme přaltelskyl, máme mezi sebou kralsný vztah,rády sportujeme, malme skvělé prostředi a nejlepší zázemí.
Rok 2021 bude snad již bez Covidů, karantén, nemocí, paniky a strachu. Chceme žít, chceme jít, chceme sportovat, chceme závodit, chceme klid a teplo domova.
Mějte se tak krásně jako my v oddíle MG SK MOTORLET PRAHA v areálu Radlicích, Radlická 298/105, připmo v prostorách bazénu se nacházi nasme sportovní hala. Přijďte, čekáme na všechny holčičky.

Rok 2021 byl opět rokem, kdy se již začalo sportovat, pomalu se rozjížděl i náš oddíl MG. Trénovaly jsme úplně od počátku, nabíraly fyzickou kondici a z covidového období, kdy jsme trénovaly přes obrazovky to pro všechny opět bylo opravdu velmi těžké, Doba se změnila, my jako trenéři jsme byly nuceny trénovat s dětmi postupovat, postupně a velmi opatrně je zatěžovat, působit psychicky velice klidně, vnášet do dětí důvěru, aby si věřily, fandily a získaly sílu pro své sportování. Na všech závodech jsme opět zářily, tituly Přebornic Prahy a cenné kovy jsme opět sbíraly a tak to šlo prostě dál, otevřené sály, začátky vrácení zpět do reality, samotné závodění a to vše nám přineslo blýskající se radost a pocit hurá já zase mohu trénovat, sportovat a rodiče začaly mít ze svých ratolestí radost a začlenily se zpět do normálního života.

Vstup do roku 2022 byl pro náš SK Motorlet Praha velmi úspěšný, neboť jsme se pyšnily 2 reprezentatkami s bojem o ME, byla to Karolína Mandíková (2009) a Kačka Zaripová (2010). Obě se dostaly do juniorské reprezentace ČR. Zároveň s nimi vyhrála talentovanou mládež naše Sabrinka Černíková (2014) a všechny holčičky ve vrcholovém družstvu vozily medaile na domácím poli i mezinárodnich soutěží. Mistryní ČR v nadějích mladších se stala Viky Bureš a ostatní kovy cinkaly v rukou našich holčiček. Nejmenší děvčátka cvičila sestavičky ZPMG (základního programu moderní gymnastiky) a KPMG (kombinovaného programu), což je jedna volná sestava a jedna sestava s povinným náčiním. Závody jely naplno, dokonce více než v letech předchozích. Týdny a dny otevřených dveří, Přebory oddílu a fantastická vystoupení v podobě besídek běžely naplno.

Rok 2023 navázal na úspěchy a rozjel se v duchu KZ (kontrolních závodů) juniorské reprezentace. Startovaly jsme závodní období od 5.2.23 a zastavily se GP závodem až 4.6.23. Během prvého pololetí jsme uspořádaly Přebory oddílu, mezioddílové závody s TJ Bohemians Praha, kontrolni zábody, posbíraly jsme přebornické tituly, nejůspěšnější byla naše Kačka Zaripová, která byla účastnicí Mistrovství Evropy v Baku a zároveň se můžeme pyšnit 2 mistrovskými tituly a to Sabrinka Čeeníková se stala absolutní Mistryní ČR, v kat.naděje mladší A a dále Viky Bureš v kat. naděje starší B. Nejen tyto holčičky braly kovy nejcennější i ostatní se velice krásně a reprezentativně představovaly na všech soutěžích. Blanka Ksandrová - hlavní trenérka odd. MG SK Motorlet Praha byla oceněna jako osobnost ku příležitosti oslav 70. let výročí české moderní gymnastiky. Malé holčičky na jaře vybojovaly bronz pro náš oddíl v programu ZPMG, bojovaly jsme i v kombinovaném programu se ctí a slušně.
Jevgenije Sehedi se po dlouhé pauze “vrhla” do trenérské činnosti, pomáhala jí s holčičkami Kačka Tůmová, která však v seniorské kategorii kralovala, vydržela a stále cvičí. Našim dvěma reprezentantkám Kačce a Káje se velice dařilo, sbíraly cenné zkušenosti z MT IT Sofie a Athény, rovněž pak Kačka z polské Gdyně a samotného Mistrovství Evropy v Baku.

Podzimní část sezóny opět patří společným skladbám a závodům s mezinárodní účasti vrcholového družstva.
Každá holčička si u nás najde své místo a proto, stále choďte mezi nás.