Mistrovství České Republiky - naděje mladší

Datum

Daniela Němečková se stala absolutní mistryní české republiky. Tři mistrovské tituly a osminásobná medailová radost putuje do pražských Radlic.

V sobotu 21.5.2011 jsme byli ve sportovní hale Sokola Královské Vinohrady svědky dalšího z vrcholů letošní sezóny moderních gymnastek, a to Mistrovství České republiky nadějí mladších a nadějí starších.

SK Motorlet Praha měl na této vrcholné akci v tomto roce hned trojnásobné zastoupení, a to svěřenkyně trenérky Blanky Ksandrové, Danielu Němečkovou, Johanu Marešovou a Kateřinu Rampachovou.

Navíc byl tento závod pro Danielu Němečkovou a Johanu Marešovou vůbec první start na M ČR jednotlivkyň. Vzhledem k tomu, že naše závodnice již excelovaly na nedávném Přeboru Prahy, s napětím jsme očekávaly, zdali uspějí v nabité konkurenci 44 gymnastek z celé ČR.

V první části závodu předvedly všechny gymnastky dvojboj sestav se švihadlem a obručí, nejlepších 16 poté v obráceném pořadí cvičilo sestavu bez náčiní.

Základní závod byl opravdu dlouhý, záleželo tedy hlavně na koncentraci a bezchybném předvedení. Jako první z našich se se startovním číslem 9 představila v sestavě se švihadlem Daniela Němečková, která hned svojí první sestavou nenechala nikoho na pochybách, že právě ona bude bojovat o příčky nejvyšší. Sestavu zvládla skvěle, bez chyb a s velikým nasazením a po právu se ihned ujala vedení v soutěži. Jako číslo 22 závodila se sestavou s obručí Johana Marešová, která se svou oddílovou kolegyní svedla velký boj o prvenství. Naše dvě závodnice tedy ihned po první sestavě zaujala první dvě místa v celkovém pořadí a po dobrém výkonu v sestavě s obručí je na velmi pěkném 8.místě doplnila i naše třetí závodnice Kateřina Rampachová.

Další průběh závodu měl obdobný scénář. Naše gymnastky dál bojovaly ve vedoucích pozicích a po polovině závodu postoupily do finále v pořadí – na 6.místě Kačka Rampachová, na 2.místě Johanka Marešová a ve vedoucí pozici Dája Němečková.

...a jdeme do finále.jak jsme již psaly, finále se cvičí v obráceném pořadí a od všech závodnic jsme viděly velmi pěkné výkony. Kačka Rampachová bojovala v celkovém pořadí uhájila svoji 6.příčku, což je výborné umístění. A mohl začít boj o medaile. Johanka Marešová podala rovněž výborný výkon a sestava Daniely Němečkové byla jedním z vrcholů mistrovství, stejně jako předtím obruč Johany Marešové.

Daniela svým výkonem jasně podtrhla vynikající předchozí výsledky z této sezóny a hned svůj první start na M ČR proměnila v zisk titulu absolutní mistryně České republiky a 1. místo. Johana Marešová získala ve víceboji 2.místo a stříbrnou medaili a na 6.místě se umístila Kateřina Rampachová. Našim gymnastkám se tedy povedl opravdu husarský kousek, protože v první šestici měl náš klub hned trojnásobné zastoupení.

Výsledky – naděje mladší – víceboj (celkem 44 závodnic)

švihadloobručBNCELKEM

1.NĚMEČKOVÁ DanielaSK Motorlet Praha18.80018.32517.30054.425

2.MAREŠOVÁ JohanaSK Motorlet Praha18.20018.87516.45053.525

3.BARANOVÁ LauraTJ Bohemians Praha17.62517.92517.75053.300

...

6.RAMPACHOVÁ KateřinaSK Motorlet Praha17.12517.25015.60049.975

...a jak jsme si vedly v celkové klasifikaci jednotlivých náčiní? Medaile a zase medaile. Daniela Němečková vybojovala další mistrovský titul v sestavě se švihadlem, stříbroza sestavu bez náčiní a bronz za sestavu s obručí. Johance Marešové patří titul mistryně ČR v sestavě s obručí a 2 bronzové medaile za sestavu bez náčiní a švihadlo. Kačka Rampachová vybojovala 8.místo v sestavě s obručí a 5.místo v sestavě se švihadlem a také 8.místo v sestavě bez náčiní.