Mezinárodní závod Wroclaw 2011

Datum

Poslední start jarní části sezóny zvládly naše gymnastky opět na výbornou.

Posledním závodem jarní části sezóny byl mezinárodní závod, který se uskutečnil v polské Wroclawi. Náš klub odcestoval s početnou skupinou 7 závodnic, aby s s gymnastkami z Argentiny, Slovinska, Německa, Švédska, Slovenska, Ukrajiny, Gruzie, Polska a České republiky změřil své síly. Konkurence byla tedy opravdu kvalitní.

V kategorii gymnastek pod názvem "KIDS" se představily všechny naše naděje mladší, které předvedly dvojboj sestav s náčiním. Konkurence především ukrajinských, ale slovinských a polských závodnic byla tvrdá, tak jsme našim reprezentantkám moc držely palce, aby se jim poslední závod jarní části sezóny co nejlépe povedl.

Hned se startovním číslem 1 nastoupila do závodu vicemistryně České republiky Johanka Marešová a svoji první sestavu se švihadlem zvládla velmi dobře a společně s Danielkou Němečkovou, která naopak závodila jako úplně poslední se shodnou známkou 17,58 se zařadily na skvělé 4. místo závodního pole, tedy jen krůček od medaile. V sestavě s obručí potom podala Johanka MAREŠOVÁ opět výborný výkon a nakonec uhájila v tvrdé palbě ukrajinských gymnastek výborné 4. místo a obrovským úspěchem je i to, že se jako jediná z našich děvčat v této kategorii probojovala jako druhá nejlepší i do nedělního finále. Danielka NĚMEČKOVÁ také bojovala velmi statečně a nakonec jí ve víceboji patřilo také skvělé 6. místo. Kačce RAMPACHOVÉ jen těsně uniklo umístění v první desítce, když obsadila také krásné 11. místo a Danielka PROCHÁZKOVÁ při svém vůbec prvním mezinárodním zavodě závodila také moc dobře a nakonec obsadila celkové 19. místo.

19.PROCHÁZKOVÁ DanielaCZESK Motorlet Praha14,0514,8828,93

V kategorii gymnastek narozených 1998-1999, tedy tzv. pre-juniors se v trojboji libovolných sestav představila Johanka WICHTERLOVÁ. Je nutné především poznamenat, že Johanka v České republice patří do kategorie kadetek mladších, tedy v této kategorii vůbec nezávodí. I přesto se s nabitou a velice kvalitní konkurencí daleko zkušenějších gymnastek poprala skvěle a v trojboji podala svůj vůbec nejlepší výkon v tomto pololetí a zaslouženě si z tohoto mezinárodního mítinku odváží velmi cenné a krásné 10. místo.

Jako poslední se v odpoledním programu představily naše dvě seniorské reprezentantky Barča SMÍŠKOVÁ a Tereza WÁGNEROVÁ, které předvedly kompletní seniorský čtyřboj. Kategorie seniorek byla velice kvalitně obsazena. Suverénkou byla ukrajinská gymnastka Tetyana Zehorodnaya, která s přehledem zvítězila. Závodu se účastnilo také trio argentinských reprezentantek, které se právě vrátily z měsíčního přípravného tábora ve Španělsku, kde se zahajovaly svou přípravu na MS 2011.

Barbora SMÍŠKOVÁ v tomto závodě předvedla zřejmě svůj nejlepší výkon sezóny, své sestavy předvedla bez chyb a pádů a zaslouženě sahala po medaili, i když ta jí nakonec jen o kousíček unikla. I tak je její 4. místo ve víceboji a postup do všech 4 finále skvělým úspěchem. Barbora opět zaujala svojí razancí a obrovskou náročností sestav, které se všem velice líbily.

Tereza WÁGNEROVÁ nastoupila do závodu z plného tréninku s rozpracovanými sestavami po reprezentačním srazu z minulého týdne. Dalo se tedy čekat, že výkon v celém čtyřboji bude velice náročný. U Terezy se projevilo výrazné zlepšení v prvcích obtížnosti D1 a celkovém dojmu v hodnocení artistiky, nicméně musíme dále pracovat i na obtížnosti D2 a provedení, které bude náplní další fáze přípravy. Tereza si nakonec vybrala svůj díl smůly, když jí v sestavě s kužely nepříjemně přeskočila hudba a sestavu musela opakovat. I přesto bojovala a nakonec z toho bylo velmi pěkné 6. místo a i ona vybojovala postup do všech 4 finálových disciplin.

Děkujeme všem gymnastkám za vzornou reprezentaci našeho klubu i celé České republiky a samozřejmě gratulujeme i hlavní trenérce Blance Ksandrové k dalšímu úspěchu našeho klubu.

Nyní již zbývá všem jen popřát krásné prázdniny a hodně odpočinku, tak, abychom se zakrátko opět mohly vrhnout do naší krásné gymnastické práce.