Miss Valentine 2010

Datum

Barbora Jouglíčková zářila na závodě v Estonsku v sestavě s obručí

Po lednovém srazu juniorek, na kterém byl proveden rozbor sestav pod vedením paní Sooti Landyšové ve spolupráci s Prezidentkou TK FIG, paní Marií Szyszkowskou se naše juniorská reprezentantka Barbora Jouglíčková zúčastnila prvního "ostrého" mezinárodního startu, a to tradičního závodu v Estonském Tartu, "Miss Valentine 2010", kterého se v tomto roce zúčastnilo celkem 22 států a v kategorii juniorek se celkem představilo rekordních 77 závodnic, které se představily v jednotlivých náčiních, tak, jak tomu bude i na MEJ v dubnu v Německu.

Můžeme říci, že se jednalo o malé mistrovství Evropy, protože, bez nadsázky určitě většinu zúčastněných závodnic v Brémách v dubnu uvidíme. Spolu s Barborou Jouglíčkovou reprezentovaly Českou republiku také další juniorky, a to Barbora Kundelová z SKMG Havířov, Kateřina Gerychová ze Sokola Praha VII a Tereza Wágnerová z SKMG Máj České Budějovice. V nejmladší kategorii náš klub reprezentovala poprvé na tak velkém závodě mladičká talentovaná závodnice Kateřina RAMPACHOVÁ, pro kterou byla tato soutěž opravdovým "gymnastickým" křestem.

První den závodu se juniorky představily v sestavách se švihadlem a obručí. V sestavě se švihadlem obsadila v konkurenci 11 závodnic Kateřina Gerychová 10.místo. V sestavě s obručí bojovaly v konkurenci 28 gymnastek dvě Barbory. Barbora Kundelová si nakonec odnesla 18.-19.místo a obrovskou radost nám udělala naše reprezentantka domácího klubu SK Motorlet Praha, Barbora Jouglíčková, která obsadila po výborném výkonu fantastické 7.místo.

18.Barbora KundelováCZE5.807.757.5021.05

Kačka Rampachová bojovala statečně v sestavě bez náčiní a nakonec si veze domů 16. místo a především mnoho cenných zkušeností do její další sportovní kariéry.

Závod vyvrcholil závodem seniorek, kde jsme mohly vidět například vynikající Alyiu Garaevu, Darju Dmitrievu, Ekaterinu Donich, Filipu Siderovu a Silvii Mitevu a také nočním závodem společných skladeb. Bylo toho mnoho k vidění, zážitků máme tudíž mnoho.

Druhý den, v sobotu, se juniorky představily v sestavách s míčem a kužely. S kužely se představily Kateřina Gerychová a Tereza Wágnerová a s míčem poté naše Barbora Jouglíčková, Barbora Kundelová a opět Tereza Wágnerová. Naše Barča Jouglíčková pokračovala ve výborných výkonech ze včerejšího dne a i v sestavě s míčem prokázala své kvality, když obsadila vynikající 10.místo. Tereza Wágnerová obsadila celkové 19.místo a Barbora Kundelová obsadila 22.místo v konkurenci 22 gymnastek. V sestavě s kuželi obsadila potom v konkurenci 25 závodnic Kateřina Gerychová 17.místo a Tereza Wágnerová 25.místo.