Přebor Prahy ve společných skladbách 2010

Datum

Dvojnásobný postup závodnic SK Motorlet na Mistrovství České republiky. Gymnastky SK Motorlet vybojovaly 1 zlatou, 2 stříbrné a 1 bronzovou medaili. Naše nejmladší děvčátka se stala suverénně přebornicemi Prahy. Druhé družstvo SK Motorlet Praha skončilo na 5.místě.

V sobotu 13.11.2010 se konal v hale Sokola Královské Vinohrady jeden z vrcholů letošní podzimní sezóny společných skladeb, a to oblastní přebor Prahy, který v letošním roce společně pořádalo Předsednictvo OKMG Praha v čele s paní Blankou Ksandrovou a technickým ředitelem soutěže, Danielem Holým z TJ JM Chodov Praha. Co se týče organizace závodu, vše se povedlo na jedničku a závod, kterého se v linii A a v linii B zúčastnilo téměř 40 skladeb opravdu probíhal velmi plynule, bez jakýchkoli organizačních zádrhelů. Novinkou tohoto Oblastního přeboru bylo i ukazování dílčích známek všech rozhodčích, tak aby toto mohli sledovat nejen všechny rozhodčí, ale také diváci. Celý závod proběhl za účasti naprosto zaplněné haly a skvělé sportovní atmosféry.

Oddíl SK Motorlet Praha patřil s celkem 6 skladbami k oddílům s nejpočetnějším zastoupením, což je velmi příjemné zjištění. Navíc se naše skladby zúčastnily soutěže jak v linii A, tak i v linii B, která celý závod zahajovala. Nejprve se v I.kategorii B (2002 a ml.) představila naše "malá" skladba, která cvičila ve složení Pavlínka VODVÁŘKOVÁ, Jenny ENRIQUEZOVÁ, Natálka FRIDRICHOVÁ, Viktorka KUNCKOVÁ a Nella ORSZÁGHOVÁ. Mezi zúčastněnými týmy byla naše děvčata naprosto suverénní. Skvěle předvedla obě dvě provedení své skladby a s velkým náskokem jednoznačně zvítězila a stala se PŘEBORNICEMI PRAHY PRO ROK 2010.

Naše druhé družstvo podalo v linii B, kategorii A (2001 a ml.) také pěkný výkon a Magdalena KREJČOVÁ, Kateřina KULTOVÁ, Kateřina FISCHEROVÁ, Karolína KOBYLKOVÁ a Anička MOLNÁROVÁ nakonec obsadily celkové 5.místo.

A dále již závod pokračoval soutěží linie A i B, které se pravidelně prolínaly a hned ve II.sledu se představilo i naše družstvo nadějí mladších ve složení Kateřina Rampachová, Daniela Němečková, Johana Marešová, Daniela Procházková a Anetta Bestová. Je rovněž nutné dodat, že naše závodnice patří mezi nejmladší kolektivy v této kategorii, protože do ní vstoupily teprve tento rok.

Naděje mladší již soutěžily o postup na M ČR ve společných skladbách, tudíž bylo ve hře opravdu mnoho. Naše děvčata provedla velmi dobře své první provedení a s nepatrnou ztrátou se umístila na 2.místě. Ve druhém provedení již byla na našich mladičkých gymnastkách znát únava i nervozita a proto se nevyhnuly několika chybičkám. Nicméně i přesto bojovaly statečně až do konce a v celkovém pořadí udržely stříbrnou pozici a Vybojovaly 2.místo a především ihned při svém prvním startu i postup na mistrovství České republiky.

Jako další zasáhly do bojů o přebornické tituly i naděje starší, které cvičily ve složení Nella Bestová, Petra Vacková, Johana Wichterlová, Bára Náhlovská a Aneta Sušánková. I tato společná skladba bojovala o postup na M ČR a tak i při tomto závodě jsme byli napjati až do úplného konce. Naše gymnastky se nenechaly zahanbit a předvedly 2 velmi vyrovnaná a výborně zacvičená provedení a i ony Vybojovaly 2.místo, stříbrné medaile a postup na mistrovství České republiky.

Nyní čeká naše gymnastky závěrečná fáze přípravy na M ČR, kde se budeme snažit, aby naše gymnastky zvládly své skladby bez chyb a v maximálním napětí, rozsahu a výrazu a mohly tak útočit na přední příčky. Přejeme hlavně hodně sil, žádné nemoci a zranění a spoustu dobré nálady a vůle do náročného tréninkového procesu.

Děvčata moc vám gratulujeme, držíme palce na mistrovství České republiky v Přerově! Gratulujeme i trenérce Blance Ksandrové.