Pohár Dobré vůle – Goodwill Cup 2009

Datum

Úvod sezóny s vynikající konkurencí ve které se neztratily ani domácí závodnice

Prvním pohárovým závodem v České republice byl první jarní víkend mezinárodní závod, který již tradičně pořádá náš sportovní klub SK Motorlet Praha, a to 17.ročník "Poháru Dobré vůle – Goodwill Cup 2009". Letošního ročníku soutěže se zúčastnilo téměř 80 závodnic v 7 kategoriích. Jako každoročně se i v letošním roce zúčastnila velmi kvalitní domácí i zahraniční konkurence. Měli jsme možnost shlédnout závodnice z Ukrajiny, Estonska, Rumunska, Finska, Slovinska, Maďarska, Polska a Srbska.

V první kategorii nadějí nejmladších "B" se představila děvčátka ročníků narození 2001 a mladších a předvedla sestavu bez náčiní. Diváci měli možnost shlédnout vynikající výsledky Lisbeth Teemaa z Estonska a Madaliny Frantz z Rumunska, které svedly boj o zlatou medaili, nicméně se v této kvalitní konkurenci neztratily ani domácí závodnice. Bronzovou medaili, první pro náš klub si při svém prvním velkém startu vybojovala Magdalena KREJČOVÁ a v těsném sledu za ní se na vynikajícím 4.místě umístila nejmladší závodnice celé soutěže Anička MOLNÁROVÁ. Kateřina Kultová obsadila celkové 10.místo.

V další kategorii se představila ve dvojboji sestav bez náčiní a s libovolným náčiním děvčata ročníků 2000 a mladší. Výborný výkon v této kategorii podala Kateřina Rampachová, která předvedla nové sestavy velmi dynamicky a téměř bez chybičky. Zaslouženě vybojovala ve velice kvalitní konkurenci pro náš klub již druhou medaili, když obsadila 3.místo a i náš druhý kov měl tedy bronzový lesk. Naše druhá závodnice Andrea Jircová bojovala a nakonec jí v kvalitní konkurenci patří 10.místo. Vítězství v této kategorii si vybojovala Yevghenyia Stymak z Ukrajiny před Mercedesz Maczyk z Maďarska.

Nabitá konkurence 16 závodnic se sešla v kategorii nadějí mladších, ročníků 1998-1999. V této kategorii se děvčata opět představila v sestavě bez náčiní a s libovolným náčiním. O finálovou osmičku svedly závodnice tuhý boj, ve kterém nechyběly ani naše reprezentantky. Vítězkou se stala Hanna Szalai z Maďarska před Laurou Prost z Estonska a další Maďarkou Vivien Wehowszki. Vynikajícího umístění dosáhl domácí benjamínek v této kategorii Johanka Wichterlová, která při přechodu do mezinárodního programu vybojovala v těžké konkurenci výborné 8.místo. Finálová osmička jen těsně utekla naší další závodnici Petře Vackové, která obsadila 9.místo. Další domácí závodnice Bára Náhlovská obsadila konečné 13.místo.

Další kapitolou závodu byla soutěž kadetek mladších a kadetek starších. V kategorii kadetek mladších se ve výborné formě představila Nella BESTOVÁ, která v sestavách se švihadlem a obručí předvedla vyrovnaný výkon a za tento jí patří 2.místo a stříbrná medaile. Naše další závodnice Aneta Sušánková obsadila v celkovém pořadí 6.místo. Vítězkou se stala Kateřina Hanušová z GSK Ústí nad Labem.

Odpolední program zahájily závodnice v kategorii nadějí starších. V této kategorii se představilo celkem 15 závodnic a opět probíhal tuhý boj o přední místa. V této kategorii suverénně zvítězila Rumunská reprezentantka Francesca-Maria Baciu. Stříbrnou medaili vybojovala Estonská naděje Carmel Kallemaa a bronz putoval do Maďarska zásluhou Dominikou Hezs. Jen těsně unikly stupně vítězů domácí závodnici Yvett Simotics, které v těžké konkurenci unikla bronzová medaile, ale i přesto vybojovala výborné 4.místo.

Nabitý celodenní program završila kategorie juniorek, kde se představily i dvě domácí závodnice – Barbora Jouglíčková a Barbora Smíšková. I přesto, že v České republice mají juniorky vrchol závodní sezóny v letošním roce až na podzim, naše závodnice ukázaly, že již v březnu mají dobrou formu a našlápnuto správným směrem. Značně se vzdálily zbytku startovního pole jak novými choreografiemi sestav, tak i jejich vysokou náročností. Vítězkou Poháru Dobré vůle 2009 se stala juniorská závodnice ročníku narození 1995 Barbora Jouglíčková. Na 2.místě skončila opět domácí závodnice v kategorii juniorek, ročníku narození 1994 Barbora Smíšková a bronz putoval do Srbska závodnici Mariji Grbič.

Závod byl v přátelské atmosféře ukončen slavnostním banketem.

Oddíl moderní gymnastiky tímto děkuje všem rodičům za pomoc při zvládnutí tak náročné mezinárodní soutěže. Hlavní trenérce Blance Ksandrové patří velké poděkování za vzornou přípravu závodnic a výborný výsledek domácího klubu.

Gratulujeme všem domácím závodnicím k výborným výsledkům a děkujeme za vzornou reprezentaci oddílu a přejeme mnoho úspěchů při dalších soutěžích.