Phoenix-Zeppelin cup 2009

Datum

latá radost Kačky Rampachové

V sobotu 23.5.2009 proběhl jeden z posledních pohárových závodů první poloviny letošní sezóny, a to "Phoenix-Zeppelin Cup 2009", jehož pořadatelem je oddíl MG TJ Astra Praha. SK Motorlet tentokrát reprezentovaly pod taktovkou hlavní trenérky Blanky Ksandrové, Kateřina RAMPACHOVÁ a Andrea JIRCOVÁ v kategorii nadějí nejmladších, dále pak Nella BESTOVÁ v kategorii nadějí starších. V závodě jsme mohli vidět závodnice z celé České republiky a také sousedního Polska.

Tento závod má pro náš oddíl zvláštní význam, protože právě v této tělocvičně na Zahradním městě začínala před 37 lety svoji závodní kariéru naše hlavní trenérka, paní Blanka Ksandrová, tehdy pod vedením bývalé mistryně světa v moderní gymnastice, Hany Sitnianské. Proto se na tento závod vždy rády vracíme.

V kategorii nadějí nejmladších se opět ve výborné formě představila letošní Přebornice Prahy v této kategorii Kačka RAMPACHOVÁ. Děvčata nejprve cvičila sestavu se švihadlem a poté bez náčiní. Katka předvedla velmi dobrý výkon a suverénně zvítězila a získala pro naše barvy další zlatou medaili. Výborný výkon podala i naše druhá závodnice Andrea JIRCOVÁ, která také skvěle zacvičila celý dvojboj a jen o jedinou desetinku jí unikla bronzová medaile. Nicméně i celkové 4.místo je krásným úspěchem.

Po nemoci se v kategorii nadějí starších představila v nabité konkurenci Nella BESTOVÁ, která ač kadetka mladší se s konkurencí starších a zkušenějších závodnic poprala velmi dobře a v konečném součtu obsadila velice pěkné 12.místo.

V exhibičním vystoupení se představily i naše juniorské závodnice, Barbora SMÍŠKOVÁ a poprvé se v této sezóně představila i naše další juniorka Barbora JOUGLÍČKOVÁ. Obě děvčata představily nové, náročné sestavy, které připravují na nastávající mezinárodní závody ve Slovinsku a Polsku a především na podzimní Přebor Prahy a M ČR juniorek Za svá vystoupení byly odměněny bouřlivým potleskem a zanechaly velmi dobrý dojem.