Mistrovství ČR juniorek 2009

Datum

Skvělý úspěch! Barbora Smíšková mistryní České Republiky juniorek

Předposledním mistrovstvím České republiky v moderní gymnastice v roce 2009 byl v sobotu 10.10.2009 domácí šampionát juniorek.

Náš klub reprezentovaly v konkurenci 25 závodnic pod vedením Blanky Ksandrové naše dvě juniorky, a to Barbora Smíšková a Barbora Jouglíčková.

Obě naše závodnice podaly dobré, vyrovnané výkony. Barbora Smíšková vynikala svojí maximální rychlostí a manipulační zručností s náčiním, o rok mladší Barbora Jouglíčková zase svým rozsahem a výrazem. Ve víceboji sestav se švihadlem, obručí, míčem a kuželi nakonec zaostala Barbora Smíšková jen krůček od medaile, když obsadila stejně vynikající 4.místo. V jednotlivých náčiních jí patřilo 8.místo v sestavě s míčem, 9.místo v sestavě s obručí, 5.místo v sestavě s kuželi, ale nakonec se své velké chvíle přese jen dočkala a po výborně a bezchybně zacvičené sestavě se švihadlem vybojovala 1.místo a s ním i titul Mistryně České Republiky pro rok 2009. Barboře samozřejmě moc gratulujeme, protože je to obrovský úspěch i pro její trenérku, paní Blanku Ksandrovou a celý klub.

Těsně za Barborou Smíškovou, také na výborném celkovém 8.místě se umístila mladičká Barbora Jouglíčková. V hodnocení jednotlivých náčiní obsadila Bára výborné 6.místo v sestavě s míčem, a se švihadlem jí patřilo také velmi dobré 8.místo. Bára se dopustila drobných chyb, které jistě napraví a odstraní v další přípravě. Odvedla velký kus práce a je třeba především vyzdvihnout její bojovnost a výrazovost.

Je nutno dodat, že i drobné chyby, kterých se závodnice dopustí je posouvají k lepším výkonům a ještě usilovnější tréninkové práci, tudíž oběma našim děvčatům přejeme mnoho zdaru do další práce a přípravy na další soutěže.

Oběma závodnicím, jejich trenérce, paní Blance Ksandrové a celému realizačnímu týmu patří velká gratulace a poděkování za vzornou reprezentaci oddílu MG a celého klubu SK Motorlet Praha.