Kontrolní sraz juniorek 2009

Datum

Bára Jouglíčková výborně vystoupila na 3.kontrolním srazu juniorek v Praze

I přestože sezóna moderních gymnastek již pro tento rok skončila, nejlepší české juniorské gymnastky se v sobotu 12.prosince 2009 ještě sešly v Praze k 3.kontrolnímu srazu, který byl zároveň třetím nominačním kritériem pro juniorské Mistrovství Evropy, které se uskuteční v dubnu 2010 v německých Brémách. Mezi 12 nejlepšími českými juniorkami se představila i naše závodnice, svěřenkyně trenérky Blanky Ksandrové, čtrnáctiletá Barbora Jouglíčková.

Prvním nominačním kritériem bylo Mistrovství České republiky juniorek, kde Barbora Jouglíčková obsadila mezi závodnicemi ročníku narození 1995 a 1996, které spadají do výběru pro MEJ 2010, 4.místo a úspěšně tedy celou nominační sérii zahájila.

Druhým nominačním kritériem byl kontrolní sraz v Třebíči, kde juniorky předvedly čtyřboj sestav se švihadlem, obručí, míčem a kužely a byla zde předsedkyní mezinárodní komise, paní Sotirulou Landyšovou provedena kontrola sestav a děvčatům byla dána doporučení a úkoly pro další setkání.

Tuto sobotu, 12.prosince 2009, byl zahájen 3.sraz juniorek, který byl zahájen kontrolním závodem a poté všechny gymnastky absolvují třídenní soustředění. Pro kontrolní závod si závodnice se svými trenérkami mohly vybrat libovolný trojboj sestav, který předvedou, protože MEJ se cvičí v jednotlivých náčiních a ne jako soutěž ve čtyřboji. V každém náčiní se tedy na startu sešlo 8-10 gymnastek. Barbora Jouglíčková se svojí trenérkou Blankou Ksandrovou zvolily pro tento závod sestavy se švihadlem, obručí a míčem.

Bára zahájila sestavou se švihadlem, kterou předvedla velmi dynamicky a výsledkem bylo na úvod výborné 3.místo. Sestava s míčem vyšla Báře rovněž na jedničku a postoupila ještě o stupínek výše na dělené 2.-3.místo. Vrchol přišel v sestavě s obručí, kterou Bára předvedla opravdu skvostně, zvládla všechny technické prvky a navíc přidala skvělý výraz a výsledkem bylo 1.místo v této sestavě. Báře i její trenérce se vyplatilo velké tréninkové úsilí a tvrdá práce, kterou do přípravy vkládají. Výsledkem byl velmi kompaktní a bezchybný výkon, který Barbora v kontrolním závodě předvedla.

Po tomto prosincovém soustředění čeká Báru zasloužený vánoční odpočinek, po kterém nastupuje ihned další fázi přípravy, která bude směřovat k dalšímu kontrolnímu závodu, který se uskuteční v lednu v Brně za účasti předsedkyně mezinárodní komise, paní Sotiruly Landyšové, předsedkyně ČSMG Blanky Mlejnkové a především prezidentky FIG, paní Marie Szyszkowské z Polska.

Gratulujeme Báře Jouglíčkové i její osobní trenérce Blance Ksandrové a přejeme hlavně mnoho zdraví a vytrvalosti do další přípravy.