O pohár města Písku 2008

Datum

První start sezóny s kompletní sadou medailí

Jarní domácí sezónu moderních gymnastek zahájil v sobotu 2.2.2008 5.ročník pohárového závodu "O pohár města Písku", kterého se zúčastnily závodnice z České republiky, Slovenska a Rakouska.

SK Motorlet na tomto závodě reprezentovaly pod vedením Blanky Meandrové Andrea Jircová, Sandra Jiříková, Kristýna Jedličková a Barbora Smíšková. I přesto, že mnoho závodnic ještě připravuje sestavy pro tuto sezóny, naše závodnice vyjely na tento závod se zbrusu novými, obtížnými sestavami i s rizikem, že se ještě mohou objevit chybičky.

V kategorii "BABY", tedy gymnastických "miminek", závodnic ročníků 2000 a mladších se poprvé pod vedením Blanky Ksandrové představil benjamínek družstva výkonnosti, ANDREJKA JIRCOVÁ, která pracuje pod vedením Blanky Ksandrové teprve od ledna tohoto roku. I přes nepříznivý los, kdy nastupovala jako první závodnice a zahajovala vlastně celý závod, zvládla Andrejka svoji novou sestavu bez náčiní velmi dobře, zvládla všechny prvky a zanechala velmi pěkný dojem a získala svoji první medaili v mezinárodním programu, když vybojovala krásné 3.místo a bronzovou medaili.

8.DUBSKÁ EliškaSpartak PísekCZE7.025

V kategorii nadějí nejmladších, závodnic ročníků 1999 se představily se zbrusu novými sestavami bez náčiní a s obručí naše dvě závodnice, SANDRA JIŘÍKOVÁ a KRISTÝNA JEDLIČKOVÁ. Obě naše závodnice již startovaly na pohárových závodech v sestavě bez náčiní, ale ještě ne se sestavou s obručí. Sandra Jiříková se představila jako první a právě se sestavou s obručí, kterou zacvičila skvěle, bez jediného pádu a po zásluze za ni získala druhou nejvyšší známku. Sestavu bez náčiní potom zacvičila také velmi dobře a úspěch na sebe nenechal čekat a Sandra Jiříková vybojovala 2.místo a stříbrnou medaili. Velmi zdatně jí sekundovala i Kristýna Jedličková, která se dopustila drobných chybiček v sestavě s obručí i bez náčiní a nakonec obsadila velmi pěkné 7.místo, pouze s minimálním odstupem od 4.místa.

Výsledky – II.kategorie "NADĚJE NEJMLADŠÍ" 1999 (celkem 12 závodnic)