První vrchol olympijské sezóny vidělo estonské Tartu

Datum

Barča Jouglíčková poprvé v kontaktu s absolutní světovou špičkou ... a neztratila se.

Tradiční turnaj v moderní gymnastice "MISS VALENTINE 2008" hostilo ve dnech 21.-24.2.2008 estonské Tartu. Z původně malého mezinárodního turnaje se tento závod vypracoval na jeden z nejkvalitnějších světových turnajů v moderní gymnastice, kde každoročně nejlepší světové juniorské seniorské závodnice testují svoji formu. Letošní rok nabídne v moderní gymnastice mnoho vrcholů, pro seniorské závodnice jsou to olympijské hry a pro juniorské závodnice je to Mistrovství Evropy jednotlivkyň, které se uskuteční v červnu.

Letošního ročníku se zúčastnily závodnice ze 19 států: Ruska, Běloruska, Ukrajiny, Azerbajdžánu, Bulharska, Rumunska, Litvy, Lotyšska, Estonska, Finska, Švédska, Německa, Belgie, Polska, Španělska, Itálie, Řecka, České republiky, Velké Británie v čele s ukrajinskou hvězdou Annou Bessoovou, která si brousí zuby na olympijské zlato v Pekingu.

Náš klub reprezentovala v juniorské kategorii BARBORA JOUGLÍČKOVÁ, která byla nejmladší juniorskou závodnicí a v seniorské kategorii ji doplnila KATEŘINA DLABAČOVÁ z SKMG BAVER Třebíč.

Nejnabitější kategorií byla kategorie juniorek, kde se na startovní listině objevilo 43 závodnic, z nichž většinu určitě uvidíme na červnovém ME juniorek. Konkurence byla tedy obrovská, ale zároveň byl tento závod velikou zkušeností a nabídl mnoho možností, jak se učit nové věci a nakouknout, jak se vaří v kuchyni světové gymnastiky.

Naše Barča Jouglíčková při svém prvním startu na tak obrovském závodě potvrdila svůj talent a byla mnohými rozhodčími označena za velký příslib české moderní gymnastiky do budoucna. Skvělý výkon podala zejména v sestavě s míčem, kde jí patřilo v celkové klasifikaci výborné 29.místo a rovněž výborný výkon podala v sestavě se stuhou, kde jí patřila 30.příčka. Se svou trenérkou Blankou Ksandrovou budou nyní dále pokračovat na úpravě sestav a ve tvrdé práci, která by měla být letos korunována na M ČR juniorek.