Pohár Dobré vůle – GOODWILL CUP 2008

Datum

V těžké konkurenci 11 států vybojovaly domácí reprezentantky 2 medaile

Letošní, již 16.ročník mezinárodního závodu "Pohár Dobré vůle – GOODWILL CUP 2008" se uskutečnil ve sportovní hale SK Motorlet Praha v sobotu 15.3.2008 za rekordní účasti závodnic z 11 evropských zemí. V Praze jsme mohly shlédnout závodnice z České republiky, Slovenska, Slovinska, Maďarska, Řecka, Španělska, Srbska, Bulharska, Velké Británie, Polska a Finska.

Jsme velice pyšné, že jsme mohly na našem závodě přivítat slavnou mnohanásobnou mistryni světa, paní Galinu Běloglazovovou, která přicestovala jako trenérka řeckých závodnic. A bylo se věru na co dívat.

Gymnastky se představily v celkem 4 kategoriích. V kategorii nejmladších závodnic – nadějí nejmladších jsme mohly vidět celkem 19 gymnastek, které divákům předvedly sestavu bez náčiní. Suverénní vítězkou této kategorie se s odstupem 1,5 bodu stala domácí závodnice Anna Burgerová, která tak hned na úvod závodu vybojovala pro domácí tým zlatou medaili před Polkou Malgorzatou Staszewskou a Denisou Kobylkovou z SK GITY MS Brno. Do finálové osmičky se z domácích reprezentantek vešly ještě Lenka Zahálková na 5.místě a Kristýna Jedličková na 7.místě. Sandra Jiříková obsadila 11.příčku a Andrejka Jircová skončila na 13.místě. Všechny domácí závodnice podaly výborný výkon a velice se líbily.

Výsledky – naděje nejmladší: (celkem 19 závodnic)

13.Andrea JircováCZESK Motorlet Praha14.950

V kategorii nadějí mladších se představilo ve dvojboji sestav bez náčiní a s libovolným náčiním celkem 18 gymnastek. Startovní pole tentokrát ovládly závodnice ze zahraničí. Této kategorii suverénně kralovala bulharská naděje z líhně Levski Sofia, Bistra Stareyishinska, která zvítězila s odstupem téměř dvou bodů před polkou Katarzynou Wieczorek a maďarskou závodnicí Hannou Szalai. Do finálové osmičky se po hezkém výkonu podařilo proniknout i naší domácí závodnici Marii Jedličkové, která při svém prvním letošním startu obsadila v těžké konkurenci skvělé 6.místo. Další naše reprezentantka Petra Vacková se rovněž při své premiéře umístila na hezkém 14.místě.

Výsledky – naděje mladší: (celkem 18 závodnic)

14.Petra VackováCZESK Motorlet Praha15.60016.10031.700

V kategorii kadetek mladších jsme ve dvojboji sestav s libovolným náčiním shlédli celkem 14 závodnic. I zde patřilo zlato bulharské reprezentantce Syianě Vasilevě, která s přehledem zvítězila před Bernadett Hernesz z Maďarska a bronzovou Tejou Jamnik ze Slovinska. Při prvním startu v mezinárodním programu dosáhla výborného úspěchu i naše závodnice Karen Kovalová, která se do finálové osmičky vtěsnala na skvělém 7.místě.

Výsledky – kadetky mladší: (celkem 14 závodnic)

8.Rubira JuaniESPAltozano G.R.17.20016.77533.975

Představila se i Barbora Smíšková v kategorii kadetek starších, která také velmi dobře předvedla své sestavy s kužely a míčem před nadcházejícím Přeborem Prahy, kde si brousí zuby na Přebornický titul.

Zcela určitě všichni s napětím očekávali nabitou soutěž juniorek, kde se 20 gymnastek nejprve představilo v trojboji sestav se švihadlem, obručí a míčem a nejlepších 8 jsme potom mohli shlédnout ve finálové sestavě se stuhou. Naše barvy a barvy České republiky hájily v nabitém startovním poli Barbora Jouglíčková a Kateřina Kernová, které si také brousily v nabité konkurenci zuby na finálovou účast. Ve startovní listině nechybělo mnoho zvučných jmen, mnohé závodnice jsme měly možnost vidět na únorovém závodě v Estonsku a nechyběla ani loňská mistryně Bulharska Martina Grozeva.
Od počátku závodu byla soutěž velice vyrovnaná. Mezi trojicí bulharských a řeckých reprezentantek se o své místo na slunci rvala i naše Barča Jouglíčková, která od začátku soutěže podávala vynikající a velice bojovný výkon. Ač patřila spolu s Kačkou Kernovou a Bulharkou Anastassijí Kisse k nejmladším závodnicím v soutěži, ihned po první sestavě zaujala stříbrný stupínek, kterého se již do konce závodu nevzdala. Dokonce v sestavě s míčem, kde podala fantastický výkon, jí patřila první příčka, sklonit se musela i jinak suverénní Martina Grozeva, která soutěž s přehledem vyhrála. Barbora Jouglíčková vybojovala v obležení bulharek skvělé 2.místo a může tento úspěch zařadit vůbec k největším výsledkům ve své kariéře. Barča tak pro barvy Motorletu vybojovala další velmí cenný stříbrný kov. Výborně jí sekundovala také Katka Kernová, která vybojovala účast ve finále a v ní skvělé 7.místo.