Přebor Prahy 2008 - kadetky, dorostenky a naděje nejmladší

Datum

Barča Smíšková přebornicí Prahy kadetek starších, Karen Kovalová vybojovala postup na MČR a Anička Burgerová stříbrná

V sobotu 19.4.2008 pořádal SK Motorlet Praha další ze série Přeborů Prahy v mezinárodním programu, a to v kategoriích kadetek mladších, starších a dorostenek, které jsou postupové na M ČR a v kategorii nadějí nejmladších

V kategorii kadetek starších se na startovní listině sešlo 5 závodnic, z nichž 3 budou naši oblast reprezentovat na M ČR. Suverénkou této kategorie se stala naše domácí reprezentantka Barbora Smíšková, která podala výborný výkon v celém trojboji a s náskokem téměř 5 bodů suverénně zvítězila, obhájila titul Přebornice Prahy z loňského roku a bude patřit k favoritkám nadcházejícího domácího šampionátu kadetek starších.

Kadetky starší: (celkem 3 závodnic)

1.SMÍŠKOVÁ BarboraSK Motorlet Praha11.27512.55012.60036.425

2.HLEDÍKOVÁ TerezaTJ Bohemians Praha9.80010.92510.90031.625

3.PALANOVÁ TerezaSokol Pražský8.9259.9259.50028.350

V nově vytvořené kategorii kadetek mladších se sešlo celkem 11 závodnic, z nichž prvních 6 bude startovat na květnovém M ČR ve Vítkovicích. Viděli jsme velmi dobré výkony. Naše reprezentantka Karen Kovalová, která ještě v loňském roce startovala v kombinovaném programu III. VTp podala velmi dobrý výkon a celým trojbojem prošla velmi vyrovnaně a výsledkem bylo skvělé 4.místo a postup na M ČR.

6.KLAUSOVÁ TerezaSokol Hodkovičky9.9759.4008.00027.375

V kategorii nadějí nejmladších se sešla konkurence 14 závodnic. A bylo se věru na co dívat, protože všechna děvčátka podala výborný a velmi kvalitní výkon a je vidět, že máme v Praze mnoho krásných talentovaných gymnastek. Radovat se mohly i domácí závodnice. Na medailové umístění dosáhla po výborném výkonu Anička Burgerová, která obsadila 2.místo a získala stříbrnou medaili. Těsně pod stupni vítězů skončila Kristýnka Jedličková na 4.místě a krásné 6.místo obsadila Sandra Jiříková. Lenka Zahálková také statečně bojovala a v celkovém hodnocení obsadila 11.místo. Všem našim děvčátkům moc gratulujeme za krásné výkony a přejeme mnoho dalších úspěchů.

Naděje nejmladší: (celkem 14 závodnic)