Přebornický titul a 2 cenné kovy pro SK Motorlet Praha

Datum

Jedním z vrcholů letošní sezóny společných skladeb byl samozřejmě Přebor Prahy ve společných skladbách, který se uskutečnil v sobotu 15.listopadu 2008

Pořadatelstvím závodu byl Předsednictvem OKMG Praha pověřen náš oddíl, což představovalo poměrně náročnou organizaci, protože na závodním koberci jsme v tento den viděli celkem 23 společných skladeb v 6 kategoriích, což znamená téměř 140 závodnic.

SK Motorlet se pořadatelství tohoto závodu zhostil bez nejmenších problémů, nedošlo k žádným technickým problémům, hala byla perfektně připravena, včetně občerstvení a krách cen a diplomů pro všechna družstva a všechny závodnice. Závod měl hladký průběh, všechny rozhodčí v čele s hlavní rozhodčí, paní Blankou Ksandrovou a její asistentkou, ing. Stanislavou Halounovou pracovaly velmi dobře a plynule. Chtěly bychom proto na tomto místě především poděkovat rodičům domácích závodnic za perfektní přípravu závodu, protože bez jejich obětavé přípravy a pomoci při vlastním závodě, protože bez jejich pomoci by to nebylo možné. Děkujeme rovněž vedení SK Motorlet Praha za veškerou pomoc a další poděkování patři samozřejmě i všem funkcionářům a Výboru oddílu moderní gymnastiky.

Závod byl rozdělen do 6 kategorií. V dopoledním programu se představily nejmladší kategorie E II. A E I., které cvičily společné skladby bez náčiní a kategorie D, která již cvičila společnou skladbu s libovolným náčiním. V odpoledním programu se potom představily kategorie Nadějí, juniorek a seniorek. O postup na M ČR ve společných skladbách bojovaly závodnice v kategoriích D, naděje, juniorky a seniorky. Toto poslední Mistrovství České republiky v tomto roce se uskuteční 30.11.2008 v Prostějově.

SK Motorlet reprezentovalo celkem 5 společných skladeb v kategoriích E II, E I. a D.

V kategorii E II. nejmladších gymnastek se představila děvčátka narozena v roce 2000 a mladší. Na startu se sešly celkem 4 společné skladby. Naše maličké "princezny", které byly nejmladšími účastnicemi Přeboru Prahy v tomto závodě podaly krásný výkon a patřilo jim nakonec krásné 3.místo a bronzové medaile. Děvčátka cvičila ve složení: Magdalena KREJČOVÁ, Kateřina KULTOVÁ, Eliška BURGEROVÁ, Anna-Mária MOLNÁROVÁ, Nicole PAULEROVÁ a Karolína KOBYLKOVÁ. Přebornický titul v této kategorii získalo družstvo TJ Astra Praha.

Kategorie E II (2000 a mladší), celkem 4 družstva

1.TJ ASTRA14.42514.92529.350

2.TJ BOHEMIANS12.97513.85026.825

3.SK MOTORLET12.65013.47526.125

V kategorii společných skladeb kategorie E, závodnic narozených v roce 1999 a mladších se představilo celkem 6 společných skladeb. Naše závodnice podaly již v prvním provedení velice dynamický výkon s velkým nasazením, který potvrdila i krásným výkonem v provedením druhém. Ve velmi kvalitním závodě tedy naše závodnice obsadily 1.místo, získaly zlaté medaile a titul Přebornic Prahy pro rok 2008. Děvčátka cvičila ve složení: Johana WICHTERLOVÁ, Anna BURGEROVÁ, Kristýna JEDLIČKOVÁ, Kateřina RAMPACHOVÁ, Liliana HUDIOVÁ a Andrea JIRCOVÁ. GRATULUJEME!

Kategorie E (1999 a mladší), celkem 6 družstev

1.SK Motorlet16.25015.72531.975

2.TJ BOHEMIANS15.17515.72530.900

3.ZŠ Hostivař14.72514.85029.575

V kategorii D již cvičila děvčata společné skladby s libovolným náčiním. Na startu se sešla velice kvalitní konkurence 6 družstev, která poprvé bojovala o postup na M ČR. Naše závodnice, které minulý týden vybojovaly cenné 3.místo v závodě ve Veselí n.Moravou podaly v obou provedeních velice dobrý výkon, vyvarovaly se velkých pádů a nepřesností. Po prvním provedení se naše děvčata zařadila pouze s těsným odstupem na 4.místo. Ve druhém provedení však podala skvělý výkon a v celkovém hodnocení jim tedy nakonec patřilo fantastické 2.místo a stříbrné medaile. Družstvo cvičilo ve složení: Marie JEDLIČKOVÁ, Petra VACKOVÁ, Nella BESTOVÁ, Klára BARTOŇOVÁ, Aneta SUŠÁNKOVÁ a Bára NÁHLOVSKÁ. V této kategorii vybojoval Přebornický titul ZŠ Hostivař Praha.

V odpoledním programu se Přebornicemi stala družstva ZŠ Hostivař v kategorii nadějí a TJ JM Chodov v kategoriích juniorek a seniorek.

Kategorie D (1997 - 1999), celkem 6 družstev

1.ZŠ Hostivař18.87518.02536.900

2.SK Motorlet16.12516.32532.450

3.Sokol Praha VII16.17515.37531.550

Gratulujeme děvčatům i trenérce Blance Ksandrové k vynikajícímu výsledku a přejeme mnoho štěstí i v dalších soutěžích!

Velice děkujeme všem rodičům závodnic a trenérům a funkcionářům oddílu za vzornou přípravu tohoto závodu!