Brněnský drak 2008

Datum

Bronzový úspěch v kategorii E.

Jedním z posledních letošních závodů ve společných skladbách byl již tradiční "Brněnský drak 2008", který se uskutečnil v sobotu 22.11.2008 v hale brněnské Tesly. Vzhledem k tomu, že se příští neděli v Prostějově koná M ČR ve společných skladbách, které bude vrcholem a zároveň uzavře letošní sezónu moderních gymnastek, sešla se zde snad nejkvalitnější konkurence nejen z celé České republiky, ale i ze Slovenska a Chorvatska.

A naše děvčata opět nezklamala a vybojovala výborné výsledky.

V kategorii E, kde startovala děvčata ročníků 1999 a mladší se na startu sešlo celkem 19 družstev z celé ČR, Slovenska a Chorvatska. I přesto, že se naše děvčata potýkala v poslední době s radou onemocnění, přesto zabojovala, podala výborný výkon a družstvo SK Motorlet I. ve složení Kristýna Jedličková, Anna Burgerová, Johana Wichterlová, Andrea Jircová, Kateřina Rampachová a Liliana Hudiová obsadilo skvělé 3.místo a v nabité konkurenci vybojovala bronzové medaile, které jsou dalším cenným úspěchem pro náš klub. Družstvo SK Motorlet II., které i na tomto závodě patřilo mezi nejmladší týmy pak vybojovalo po drobných chybách celkové pěkné 17.místo.

V kategorii D se na startu sešlo celkem 16 družstev a také téměř všechna družstva, která se v této kategorii budou v příštím týdnu bojovat o mistrovské tituly v Prostějově. Mezi tato družstva se zařadil i tým našich děvčat z SK Motorlet Praha, které si účast na M ČR vybojovala ziskem 2.místa na Přeboru Prahy.

Vzhledem k účasti na M ČR bylo ve skladbě provedeno několik změn a zařazeny nové náročnější prvky a vazby. Naše děvčata podala v první polovině skladby velmi pěkný výkon, potom ovšem přišly hrubé chyby, které nakonec naše děvčata odsunuly na celkovou 12.příčku.

Nicméně, čeká nás ještě týden perné práce a přípravy na M ČR a příští týden se v Prostějově jistě máme v podání našich děvčat na co těšit.

Gratulujeme závodnicím i trenérce k dalšímu výbornému výsledku a také přejeme mnoho štěstí na mistrovství České Republiky ve společných skladbách.