Pohár dobré vůle - Goodwill Cup 2018

Datum

V sobotu dne 7.4.2018 se uskutečnil 26. ročník našeho tradičního závodu Pohár dobré vůle - Goodwill Cup 2018.

I letos se náš závod rozděloval na dvě části. Dopolední část závodu byla věnovaná kombinovanému programu, kterému se nově náš oddíl věnuje. Odpolední a zároveň hlavní část závodu opět patřila programu mezinárodnímu.

Stejně jako v předcházejících letech byl o náš závod velký zájem, což nás nesmírně těší a jsme za to velice rádi. Přivítali jsme u nás v hale v Radlicích na 33 oddílů z celé České republiky. Celkový počet závodnic se vyšplhal na číslo 170.

Závod to byl velmi nabitý, zajívamý, různorodý. Začínalo se s nejmejší kategorií a to nadějemi nejmladšími. Kde se nám představili holčičky ročníků narozených 2010,2011 a mladších a to ve svých sestavách bez náčiní. Motorlet zde měl zastopení hned třikrát. A so Soňičkou, která skončila na krásném 2. místě! Verčou a jejím třetím místem! A Kačkou a jejím prvním místem!

Dále následovaly kategorie nadějí mladších a starších. Tady už děvčata předvedla svá umění s náčiním. Jednak v předepsaných sestavách se švihadlem v případě nadějí mladších a sestavách s míčem v přídapě nadějí starších, tak i v sestavách s libovolným náčiním. Tady měl náš oddíl rovnou 4 zástupce. Byly jimi Kája a její krásné osmé místo! Martinka a její skvělé třetí místo! Laura a její zlatá medaile a první místo! A v neposlední řadě Žeňka a její zlaté a první místo!

Hned po nadějích nastoupily kategorie kadetek mladších, kde závodnice předvedly sestavu s libovoným náčiním a kategorie kadetky starší, kde měla děvčata předepsanou sestavu se stuhou a poté libovolné náčiní. Tady měl náš oddíl také 3 zástupkyně. Kačka T. při svém premiérovém závodě vybojovala pěkné šesté místo! Adélka skončila na překrásném čtvrtém místě! A Naďa, která obsadila stupínek nejvyšší a to získala první místo!

Závod se nesl v pohodové a pozitivní náladě, byl svižný a bez. Děvčata se pilně připravovala na své sestavy, předváděla pěkné výkony, rozhodčím se prášilo od per při psaní známek. Přestože závod trval do pozdních večerních hodin, všichni trpělivě vyčkali onoho závěrečnoho ceremoniálu a to vyhlášení výsledků.

Všechny závodnice byly oceněny diplomem a věcným dárkem. Vítězky na prvních třech místech byly ještě oceněny medailí a pohárem.

Doufáme, že si všechny závodnice, rozhodčí ale i diváci odnesli pěkné zážitky a strávili s námi pěkný sportvní den. Těšíme se na vás opět příští rok při 27. ročníku Poháru dobré vůle - Goodwill Cup 2019!

Děkujeme všem rodičům a činovníkům našeho domácího oddílu za pomoc při přípravě závodu. Děkujeme paní předsedkyni a hlavní trenérce Blance Ksandrové.