Pohár dobré vůle - Goodwill Cup 2019

Datum

První dubnová sobota. Datum 6. 4. 2019. Všichni gymnasťáci dobře vědí, co se ten den bude dít. Praha. Radlice. SK Motorlet Praha. Závod. POHÁR DOBRÉ VŮLE – GOODWILL CUP 2019

První dubnová sobota byla pro náš oddíl velmi důležitá. Konal se totiž již 27. ročník našeho velkého pohárového závodu „Pohár dobré vůle – Goodwill Cup 2019“.

Letošní ročník navázal na plejádu svých předchozích ročníků a stal se opět krásným, vyspělým, nabitým a těžkým závodem. Letošní závod byl opět rozdělený na dopolední závod, který se věnoval kombinovanému programu a hlavnímu odpolednímu závodu, který se zaměřuje na mezinárodní program.

Těžký a nabitý závod to byl především díky těm oddílům, které se ho pravidelně účastní, ale i těch nově příchozích. Letos k nám přijelo krásných 23 oddílů. Konkurence je na našem závodě vždy velmi vysoká a je to podívaná nejen pro rozhodčí a závodnice samotné, ale také pro diváky a rodiče závodnic. Letos jsme mohly shlédnout na 170 závodnic.

Jak už to tak bývá u gymnastických závodů zvykem, jsou časově dosti náročné. Ani náš závod nebyl výjimkou. Dopolední závod kombinovaného programu začal v 8.45 hodin a skončil v 11.15 hod.

Odpolední závod mezinárodního programu začal ve 13.00 hodin a skončil ve 20:30 hodin. Na úplný závěr vystoupila se svým exhibičním vystoupením naše úřadující Mistryně České republiky JEVGENIJE SEHEDI, která svým vystoupením na píseň Věry Špinarové slavnostně zakončila celý závod.

Celý závod byl krásně plynulý, příjemný a měl svižný spád. Byl výborně organizačně zajištěný a všichni jeho účastníci i návštěvníci byli pozitivně naladěni. Děkujeme především rodičům našich závodnic, že pomohli s uspořádáním dalšího našeho překrásného závodu, podpořili nás a vše spolu s vedením našeho oddílu moderní gymnastiky pod vedením předsedkyně oddílu a hlavní trenérky Blanky Ksandrové zrealizovali. Děkujeme!

Letošní ročník měl vypsané tyto kategorie: Naděje nejmladší, Naděje mladší B (2010), Naděje mladší A (2009), naděje starší (2008), kadetky starší, juniorky. V každé kategorii měl náš oddíl své zastoupení. A jak tedy celý závod dopadl pro naše děvčátka?

Závod zahájila kategorie naděje nejmladší a jejich sestava bez náčiní. Sonička Golovnia se umístila na 1. místě a získala tak zlatou medaili a pohár pro vítěze. Na krásném 7. místě se umístila Kája Nováková.

Následovala kategorie nadějí mladších B ročníků 2010, kde startovala naše Kačka Zaripová. Kačka závodila se sestavou bez náčiní a také s obručí. Po bezchybných obou sestavách byla suverénně první a zlato už jen čekalo, až si ho převezme. Katka vyhrála s neuvěřitelným náskokem 6,65 bodu! Zlatou medaili získala také v jednotlivém náčiní jak v sestavě bez náční, tak také v sestavě s obručí.

V kategorii nadějí mladších A ročníků 2009 startovala Kája Mandíková, která předvedla své sestavy se švihadlem a obručí. Kája předvedla vyrovnaný výkon v obou sestavách a odnesla si s rozdílem 6.55 bodu první místo a zlatou medaili! První místo a zlatou medaili Kája získala také za svou sestavu se švihadlem a i za svou sestavu s obručí. Její oddílová kolegyně Sofinka Christovová se umístila na krásném 12. místě. Bylo to její první vystoupení ve volném programu a zvládla ho skvěle!

Řada přišla na kategorii nadějí starších ročníků 2008, kde startovala Martinka Chramostová. Marťa závodila se svou sestavou s kuželi, kterou doslova ovládla a vybojovala si první místo a zlatou medaili. Jako jediná ze své kategorie si jako libovolné náčiní zvolila sestavu se stuhou. Celkově se Martinka umístila na krásném 6. místě!

V pozdním odpoledne nastoupily na závodní plochu závodnice kategorie kadetek starších. Ty měly předepsanou sestavu se stuhou a libovolné náčiní. V případě našich kadetek to byla obruč. Kačka Tůmová zajela krásný dvojboj a vybojovala si 1. místo a zlatou medaili! Adélka Chládková se umístila na skvělém 2. místě a získala stříbrnou medaili. Kačka zajela krásnou sestavu s obručí a tak si za ní právem odnesla první místo a zlatou medaili. V sestavě se stuhou brala krásné 2. místo a stříbrnou medaili! Adélka do své sbírky přidala ještě zisk 2. místa a stříbrné medaile v sestavě s obručí.

Poslední kategorií závodu byly Juniorky. Tam byly vypsané 3 sestavy s libovolným náčiním. Za nás startovala Naďka Šolcová, která se předvedla v sestavě s míčem, kuželi a stuhou. Naďa bojovala a sestavy se jí povedly perfektně. Šla s napětím, nábojem a energií. Naďa ovládla svou kategorii a umístila se na 1. místě a získala tak zlatou medaili. A to nebylo všechno! 1. místo a zlatou medaili získala také za svou sestavu s kuželi a stuhou! Druhé místo a stříbrnou medaili si vybojovala za sestavu s míčem.

Závod to byl krásný, výživný a plný všeho – sportovního nasazení, cvičení, sestav, rozhodování, ale také energie, krásných zážitků, nových přátelství, dalších krásných vzpomínek.

Děkujeme a gratulujeme našim závodnicím k jejich výkonům a umístění. Děkujeme jejich paní hlavní trenérce Blance Ksandrové nejen za tak krásné svěřenkyně, ale také za uspořádání takového krásného závodu jakým je již dlouhých 27 let náš Pohár dobré vůle. Udržet si vysoký standart závodu je rok od roku těžší o to víc děkujeme, že můžeme tento závod prožívat dál a dál. Děkujeme také celému realizačnímu týmu našeho oddílu. Děkujeme rodičům za jejich lásku a podporu. V neposlední řadě děkujeme všem oddílům za jejich účast. Doufáme, že jste strávili pěkný sportovní den a těšíme se na shledání u dalšího ročníku Poháru dobré vůle s magickým rokem 2020!

Fotky z našeho závodu můžete shlédnout v galerii níže. Sledujte také naše facebookové stránky SK Motorlet Praha – moderní gymnastika, kde jsou nejen aktuální informace, fotky, ale také třeba záznam vystoupení Mistryně ČR z let 2016,2017 a 2018 Jevgenije Sehedi v jejím exhibičním vystoupení, které prostě musíte vidět. Nashledanou u dalšího ročníku!