Carlsbad RG Cup 2019

Datum

Poslední závod jarní sezóny pro naše závodnice byl závod v Karových Varech - Carlsbad RG Cup 2019. Do Karlových Varů jsme jely závodit úplně poprvé. A rozhodně na ten závod nikdy nezapomeneme!

Carlsbad RG Cup byl velký mezinárodní závod, který sčítal 11 států a 250 závodnic.Státy jako Ukrajina, Rusko, Německo, Lotyššsko, Polsko, Slovensko, Israel, Kuwait, Holandsko. Závod začínal v brzkých ranních hodinách, již v 7.30 bylo rozcvičení a samotný závod začínal v 9.00 hod. I kvůli tomu jsme se na závod vypravily již v pátek. Stihly jsme si tak projít nejzajímavější část města a to kolonády a poseděly jsme také při společné večeři.

Samotný závod byl i při tak velké účasti výborně zorganizovaný a bežel doslova mílovými kroky. Rozhodčí byly rozděleny do 3 panelů, takže nebyl jediný zádrhel, který by závod nějak zdržel, či zpomalil. Ani jsme se nenadály a po nejmenších dětech v kategorii nadějí nejmladších jsme tu měli první naší závodnici a to Kačku Zaripovou a její kategorii nadějí mladších roč. nar. 2010.

Kačka předveddla své sestavy bez náčiní a sestavu s obručí. Za svou sestavu bez náčiní získala nejvyšší známku kategorie. Celkově se umístina na skvělém 3. místě a získala tak bronzovou medaili! První místo putovalo do oddílu SK MG Mantila Brno, druhé místo patřilo závodnici Ukrajiny.

Hned poté jsme se posunuli do kategorie nadějí mladších roč. nar. 2009, kde startovala naše Kája Mandíková. Kája šla taktéž svou sestavu bez náčiní a sestavu s obručí. Za svou sestavu s obručí získala nejvyšší známku své kategorie a celkově získala fantastické 1. místo a zlatou medaili! Na druhém místě se umístila závodnice z Německa a na třetím místě se umístila závodnice z Ruska.

Martinka Chramostová a její kategorie nadějí starších roč. nar. 2008. Marťa závodila v trojboji sestav a to se švihadlem, kuželi a míčem. Šla s nasazením a dovolím si tvrdit, že předvedla jeden z nejlepších výkonů své jarní sezóny. Svým výkonem si vybojovala svělé 3. místo a bronzovou medaili! Na prvním místě se umístila závodnice ze Slovenska, na druhém místě závodnice z Německa.

Následovala kategorie kadetek starších roč. nar. 2006. V této kategorii se představilo 18 závodnic a mezi nimi naše Kačka Tůmová. Kačka předvedla svou sestavu s míčem a obručí. Za svou sestavu s obručí získala nejvyšší známku své kategorie a celkově se umístila na fantastickém 1. místě a získala zlatou medaili! Na druhém místě se umístila závodnice z Lotyšska a na třetím místě závodnice z Německa.

Pokračovali jsme kategorií kadetek starších roč. nar. 2004-2005, kde startovala naše Adélka Chládková. Aďka předvedla svou sestavu s míčem a obručí. Celkově skončila na krásném 9. místě! Celkem startovalo 14 kadetek starších.

Poté jsme už čekali jen na kategorii juniorek, která začínala okolo šesté hodiny večerní. Tam se poprvé představila naše juniorka Žeňa Sehedi. Žeňa je prvním rokem v kategorii juniorek, celou jarní sezónu byla zařazena v reprezentaci společné skladby, která se připravovala na start na Mistrovství Evropy v Baku. V Karlových Varech tak měla svou letošní premiéru. Žeňa se od konce května připravuje na Mistrovství České republiky v kategorii juniorek, které se bude konat na konci září. Tudíž pro většinu našich závodnic byl tento závod poslední v jejich letošní "jarní" sezóně, pro Žeňu to byl však teprve začátek. A na úvod to nebylo vůbec špatné. Dokonce bych řekla výborné. Žeňa se předvedla rovnou v trojboji sestav a to se švihadlem, stuhou a kuželi. V sestavě se švihadlem byla jasně nejlepší a svou známkou za Difficulty 6.2 bodu byla na průběžném prvním místě. Poté předvedla svou novou sestavu se stuhou a po tomto dvojboji se katapultovala do finále mezi 6 nejlepších. Finále rozhodovaly zahraniční rozhodčí, které její sestavu s kuželi ohodnotily známkou za Difficulty 5.4 bodu! Celkově se Žeňa umístila na fantastickém 3. místě a odnesla si na krku bronzovou medaili! První místo obsadila závodnice z Lotyšska a na druhém místě její oddílová kolegyně taktéž klub Riga GS, Lotyšsko.

Žeňa se také na Carlsbad RG Cupu předvedla ve svém exhibičním vystoupení na hudbu Věry Špinarové Jednoho dne se vrátíš. A Žeňa se vrátila s plnou parádou. Máme z toho obrovskou radost. A přejeme jí, aby se svou paní trenérkou Blankou Ksandrovou zvládly letní přípravu na nadcházející Mistrovství České republiky a její hvězda svítila takhle pěkně dál.

Naprosto nečekanou třešničkou na dortu našeho závodu v Karlových Varech bylo vyhlášení ceny - The Overall Winners Teamu 7. ročníku závodu v Karlových Varech. Náš oddíl zásluhou Karolíny Mandíkové, Kateřiny Tůmové a Jevgenije Sehedi získal toto ocenění a k tomu pohár z rukou ředitele závodu p. Jiřího Heriána. O to větší byla ta radost, že poprvé v histoii tohoto krásného závodu pohár vyhrál klub z České republiky!!!!!!  A byly jsme to my!!!! Celkem 4x putoval pohár na Ukrajinu, 2x do Ruska a teď konečně zůstal "doma" v České republice. Je to pro nás obrovská čest a velká radost! Děkujeme.

Děkujeme našim závodnicím za překrásná vystpoupení, za jejich nasazení a bojovnost. Děkujeme trenérům a rozhodčím za jejich práci, v čele s hlavní trenérkou apředsedkyní odd MG Blankou Ksandrovou. Děkujeme také rodičům za fandění a podporu. Děkujeme pořadatelům za překrásný závod, ze kterého si všichni odvážíme cenné zkušenosti a nové poznatky, ale především krásné vzpomínky!

P.S. v galerii naleznete výtažek ze článku v novinách k závodu Carlsbad RG Cup 2019