Vinohradský hrozen

Datum

Dne 9. 10. 2021 jsme pokračovaly v našem závodním období a sezóně podzimní části pocovidového době v pořadí asi již šestými závody, a to Vinohradský hrozen, který se konal na pražských Vinohradech. Závod jako vždy proběhl v přátelské atmosféře, bylo zde vidět spousta vynikajících výkonů a krásných dalších závodnic z různých koutů České republiky.
Závod měl velmi vysokou sportovní úroveň, a co bylo velmi důležité, že naše naděje nadějné, které za týden čeká vrcholná soutěž, kterou jsou Přebory Prahy a dále Mistrovství České republiky, si zde poprvé měly možnost zazávodit se stuhou a se švihadlem.

Našim závodnicím se vedlo ostatně jako téměř vždy velmi pěkně.

Představila se zde naše nejmladší závodnice Sabrinka, která od počátku závodní sezóny sbírala samé zlato a na tomto závodě si vybojovala překrásné 1. místo a přidala do sbírky další zlatou medaili.

Další v pořadí se nám představila naše Elinka, která ještě rovněž cvičila sestavu bez náčiní a obsadila skvělé 3. místo a domů si odváží bronz.  

V dopolední části se ještě představila v kat. roč. nar. 2012 naše Vikinka, která se min. víkend stala vicemistryní České republiky a na tomto závodě si domů odnáší 1. místo a zlatou medaili za sestavu bez náčiní a  1. místo a zlatou medaili za sestavu s obručí.

V odpolední části závodu již nastoupily naše naděje starší A 2010 Kačka Zaripová, Kačka doslova “vysekla” superlativní a přenádhernou sestavu se švihadlem a oko mé nezůstalo suché při cvičení s míčem v přenádherném trikotu sladěném s míčem, hudbou a parádní choreografií sestavy s míčem. Kačka je velkým želízkem v ohni pro nadcházející soutěže a má za sebou již nespočet množství skvělých výkonů, výsledků, medailí a hlavně sbírá zkušenosti. Samozřejmě, že i ji covid na rok zastavil, Kačka však nikoho nenechala na pochybách a svým bravurním předvedením si vybojovala 1. místo a zlatou medaili za sestavu se švihadlem a 1. místo a zlatou medaili za sestavu s míčem.

A hned ji na koberci vystřídala naše Kája, roč. nar. 2009 naděje starší, další naše želízko v ohni pro nadcházející dvě nejvrcholnější soutěže, již zkušená, velice pracovitá a osobitá Kája válela perfektně se stuhou, což je v jejím věku neskutečné a s míčem na krásnou hudbu sladila svůj krásný výkon, Kája vyniká velkou obtížností sestav, těžkými prvky a vysoko postavenými sestavami, čili pozorně musí provádět každý pohyb bez chybičky. Každopádně naše Kája zajela famózně a zcela právem jí patří zisk 1. místa a zlaté medaile za sestavu se stuhou a 1. místo a zlatá medaile za sestavu s míčem.

Pozor a v kat. 2007 juniorek se tentokráte představila s kuželi a míčem naše mladičká roč. nar. 2008 juniorka Martinka Chramostová. Martinka chytla dech již od počátku podzimní sezóny, moc pracovala a trénovala, překvapila již na svém “prvním odpáleném závodě” a celé září a říjen drží vysoce nasazenou laťku. Sestavy Martinky jsou nádherné, zajela nám dnes nejvíce ohodnocenou sestavu s míčem na MČR a naší nejkrásnější a nejoblíbenější sestavu s kuželi. Martinka je skokanem roku, moc jí fandíme, moc se zlepšila a je to naše velká šikulka. Z tohoto závodu si domů odnáší 1. místo a zlatou medaili za sestavu s míčem a 1. místo a zlatou medaili za sestavu s kuželi.

A jdeme pomalu do finále, poslední kat. juniorek A byly děvčata roč. na. 2006 a za náš oddíl se zde představila již zkušená závodnice Kačka Tůmová, která cvičila sestavu s obručí a sestavu s kuželi. Kačka rovněž zajela své sestavy výborně, stačilo pár závodů a výkonnostní vzestup je hned znát. Cvičila v napětí, s obrovským nasazením, neodpustila si ale pár chybek v sestavě s obručí. Kačka ale cvičí se svým osobitým výrazem, radostí a mám z ní velkou radost. Kačka již vstupuje na dráhu seniorek a to je pro ni, i pro celý oddíl MG SK MOTORLET PRAHA velké vyznamenání, že tak dlouho drží až do té nejvyšší kategorie, nic ji nezastaví… Tomu se říká bojovnost a láska ke sportu. Kačka si z Vinohradského hroznu domů odváží 3. místo za sestavu s kuželi a 5. místo za sestavu s obručí.

Poslední závodnici juniorské kategorie byla reprezentantka České republiky naše dlouholetá (od malinka vedená hlavní trenérkou p. Blankou Ksandrovou) Ženinka Sehedi. Tato zkušená závodnice byla mistryni ČR v r. 2016, 2017 a 2018 /zlatý hattrick, byla vítězkou letní olympiády dětí a mládeže, členkou družstva nadějí České republiky, juniorská reprezentantka České republiky, vybojovala si všemi kontrolními závody a bronzovým stupínkem na MČR 2019 start na Mistrovství Evropy (kvůli zranění nakonec neodcestovala), ale je zpět po 1,5 na ploše, je zpět na závodní dráze, je zpět se mnou a ladíme formu, kterou právě chytá na kategorii seniorek, kam vstupuje plnou parou. Žeňka zde odcvičila vysoce postavenou sestavu s míčem, krásnou, ladnou a zvládla do ní vložit osobitý svůj dojem, dále roztančila a roztleskala celé Vinohrady při cvičení s kužely a jedno vám prozradím, tento přenádherný výkon podávala samozřejmě pro sebe, pro svou trenérku p. Blanku Ksandrovou a obě jely tento závod pro p. Heviánkovou (která již není mezi námi) a pro svého tatínka. Žeňa je velká bojovnice, vždy byla, je a bude, Žeňka má svůj sen a cíl a za tím si šla vždy a tvrdě. Žeňka je svým výrazem, dřinou a prostě vším vzorem pro všechny mladé gymnastky, zkrátka takto má moderní gymnastka vypadat. Nejen na place, ale i v zákulisí.
Žeňka si z dnešního závodu, plného emocí a krásného zázemí odváží domů 1. místo a zlatou medaili za cvičení s míčem a 1. místo a zlatou medaili za cvičení s kuželi.

Dovolte mi závěrem poděkovat pořadatelům za perfektní závod, rodičům za skvělou atmosféru a všem našim i ostatním závodnicím za krásné zážitky, které věřím, že nás budou provázet dalším dlouhým životem.
Děkuji svému týmu za podporu a práci, kterou v našem oddíle každá svým byť malým či větším podílem do oddílu přinášíte. Děkuji svému realizačnímu týmu a především své rodině.
Všichni jste prostě skvělé.

Blanka Ksandrová
Předsedkyně odd. MG/ hlavní trenérka

uf
Galerie