Mistrovství České Republiky v mistrovské třídě

Datum

Tereza Wágnerová vybojovala pod Tatrami dvě skvělé stříbrné medaile a všechna finále, Barča Smíšková bojovala ve finále s obručí

Třetí zářijový víkend byl v letošním kalendáři moderních gymnastek v mnoha klubech zatržen červeně. Proč? Pro moderní gymnastky v seniorské kategorii to byl vrchol letošní sezóny, konalo se totiž Mistrovství České Republiky v mistrovské třídě. Vzhledem k tomu, že tato nejvyšší mistrovská soutěž se koná společně s mistrovstvím Slovenské republiky, tak všechny české závodnice čekala letos dlouhá cesta až do Liptovského Mikuláše, jehož gymnastický klub se ujal pořádání tohoto mistrovství.

SK Motorlet Praha reprezentovaly pod vedením hlavní trenérky Blanka Ksandrové naše dvě seniorské závodnice a držitelky mistrovské třídy z loňského MČR, a to Tereza Wágnerová a Barbora Smíšková.

V pátek nás tedy čekala docela dlouhá a strastiplná cesta na Slovensko, ale dorazily jsme dobře a tak jsme se v klidu mohly připravit na sobotní víceboj, kdy všech 16 závodnic předvedlo sestavy s obručí, míčem, kuželi a stuhou. Závodnice byly rozděleny do 2 sledů, které postupně předvedly vždy 2 a 2 sestavy víceboje.

Sobotní víceboj jsme zahájili okolo 13 hodiny a celou soutěž otevírala s nepopulárním číslem 1 naše Barča Smíšková. Ale nezalekla se této těžké pozice, kdy ji mohla svírat nervozita a tréma, vtrhla na koberec jako uragán a předvedla naprosto skvělý výkon hned na úvod soutěže. Známka 23.40 bodu byla na úvod soutěže skvělá a navíc tento skvělý výkon katapultoval Barču i do nedělního finále v tomto náčiní. Barča poté pokračovala skvěle nastartovaný víceboj sestavou s míčem, kde předvedla opět velice dynamický výkon a po první polovině soutěže figurovala na vynikajícím 8.místě. V druhé polovině závodu čekala na Báru její oblíbená a silná náčiní, a to kužele a stuha. Bohužel se Barče už tolik nedařilo, ale i přesto, že tentokrát byly kužele i stuha trochu neposlušné, Bára svým temperamentem strhla celou halu a vysloužila si krásný aplaus. Nakonec vybojovala velice pěkné 12.místo a jak již bylo řečeno, účast v nedělním finále s obručí.

Naše druhá závodnice, Tereza Wágnerová startovala ve II.sledu se startovním číslem 20 a stejně jako Bára zahajovala sestavou s obručí. Tereza v sestavě s obručí předvedla na úvod také velmi solidní výkon a ve výborném výkonu pokračovala i v sestavě s míčem. Po první polovině závodu figurovala Tereza Wágnerová na fantastické bronzové příčce. Tereze se velice vydařily i druhé dvě sestavy, s kuželi a stuhou, kdy dokázala udržet nervozitu na uzdě a zacvičit obě dvě závěrečné sestavy v tempu, s velkým rozsahem a hlavně bez chyb. Nakonec Tereza "vycvičila" ve víceboji celkové dělené 4.místo společně s Veronikou Hegrovou z SK TART MS Brno, což je fantastický úspěch.

12.SMÍŠKOVÁ Barbora (1994)SK Motorlet Praha89.475

Měly jsme velkou radost, že se obě naše děvčata probojovala i do nedělních finálových bojů. Barča Smíšková vybojovala finále ve cvičení s obručí a Terezka Wágnerová vybojovala účast ve všech 4 finále, což je fantastický úspěch, vzhledem k tomu, že se toto povedlo pouze absolutní mistryni ČR Monice Míčkové a právě Terezce.

Barča Smíšková si, stejně jako v sobotu, zopakovala startovní číslo 1 a celé finále svou sestavou s obručí zahájila. Opět zaujala svojí maximální dynamičností a napětím a nakonec jí ve finálovém cvičení s obručí patřilo 6.místo. Ve finále s obručí se představila i Tereza Wágnerová. Ta svoji sestavu zacvičila skvěle a v konečném součtu této disciplíny obsadila 2.místo a získala stříbrnou medaili.

Výsledky finále – obruč

1.MÍČKOVÁ Monika (1991)SK TART MS Brno26.675

2.WÁGNEROVÁ Tereza (1995)SK Motorlet Praha25.075

3.HEGROVÁ Veronika (1995)SK TART MS Brno24.475

...

6.SMÍŠKOVÁ Barbora (1994)SK Motorlet Praha22.675

Dále jsme pokračovaly sestavou s míčem. Terezka Wágnerová cvičila svoji lyrickou sestavu jako třetí v pořadí a tentokrát si dala opravdu záležet. Vložila do této sestavy všechen svůj um a maximální flexibilitu a i podruhé zacvičila naprosto bezchybně. A odměnou bylo další 2.místo a již druhá stříbrná medaile.

Výsledky finále – míč

1.MÍČKOVÁ Monika (1991)SK TART MS Brno26.225

2.WÁGNEROVÁ Tereza (1995)SK Motorlet Praha25.300

3.HAMŘÍKOVÁ Nataly (1993)SK TART MS Brno24.775

Tereza dále zvládla krásně i další cvičení s kuželi a se stuhou, kde obsadila shodně krásná 4.místa, když jí ve finále se stuhou utekla bronzová medaile o pouhých 0.025 b.