Přebory Prahy ve společných skladbách

Datum

SK Motorlet opět po dvou letech zdobí titul přebornic Prahy ve společných skladbách

Společné skladby SK Motorlet vybojovaly na Přeboru Prahy ve společných skladbách celkem 6 medailí

Sobota 10.11.2012 byla pro naše společné skladby "veledůležitým dnem" neboli "dnem D", kdy se konal OBLASTNÍ PŘEBOR PRAHY VE SPOLEČNÝCH SKLADBÁCH a naše děvčata se tedy do sportovní haly Na Třebešíně vydaly bojovat nejen o přebornické medaile, ale především o postup na MČR v této velmi populární disciplíně.

V dopoledním programu se představily společné skladby linie A mezinárodního programu, a právě ty bojovaly o postup na MČR, které se bude konat 24.11.2012 v Ostravě.

Po výborných výsledcích ze všech předchozích pohárových soutěží jsme opravdu s napětím očekávaly, zdali se naším gymnastkám podaří navázat a vybojovat postup ověnčený třeba i nějakou tou medailí.

Zahájily naděje mladší, skladba se 4 obručemi cvičila ve složení: Natálka Fridrichová, Pavlínka Vodvářková, Denisa Kollmerová a Klárka Lovíšková. Naše gymnastky nastoupily se startovním číslem 4 a bohužel musíme ihned v úvodu našeho dnešního článku napsat, že se holkám tak trochu zbořil gymnastický svět a že neměly opravdu ani špetku toho tolik potřebného gymnastického štěstíčka. Obě skladby byly bohužel s hrubými chybami a náčiní uteklo i mimo závodní plochu, takže se opravdu nedařilo. I přesto holky moc bojovaly a nakonec z toho přece jen bylo 3.místo a bronzové medaile. Družstvo nadějí mladších letos úplně poprvé cvičí skladbu s náčiním a jedná se velmi mladičká děvčata. Skvělou zprávou je, že se našim gymnastkám podařilo v této kategorii vybojovat postup na MČR a budou nyní 14 dní velmi tvrdě pracovat, aby tuto vrcholnou soutěž zvládly se ctí a co nejlepším výsledkem.

Po nadějích mladších se do boje, opět se startovním číslem 4 pustily i naděje starší, které přivezly 1.místa z dosud všech pohárových závodů. Naše skladba ve složení Daniela Němečková, Johana Marešová, Johana Wichterlová, Daniela Procházková a Kateřina Rampachová nenechal nikoho na pochybách, že letos míříme hodně vysoko. Děvčata v rytmu temperamentního tanga podala v obou provedeních výborný výkon a VYBOJOVALA PO DVOU LETECH PRO NÁŠ KLUB TITUL PŘEBORNIC PRAHY V KATEGORII NADĚJÍ STARŠÍCH. HOLKY, BYLY JSTE SKVĚLÉ, JSTE NA ŠE HVĚZDIČKY. I naděje starší čeká nyní poslední fáze přípravy a ladění společné skladby před MČR, kde bychom chtěly bojovat o jednu z medailí.

SK Motorlet byl velice úspěšný i v odpoledním závodě linie B, kde naše společné skladby bez náčiní, s obručemi a s míči vybojovaly 4 stříbrné medaile. V rámci tohoto přeboru Prahy jsme mohly oslavit i významné životní jubileum dlouholeté funkcionářky Pražské oblasti a Českého svazu MG, paní Zdeny Jeřábové. Předsedkyně našeho oddílu, paní Blanka Ksandrová, která je zároveň i předsedkyní Oblastní komise MG Praha předala paní Zdeně Jeřábové za nadšeného aplausu celé haly krásnou květinu a i my se připojujeme s přáním hlavně pevného zdraví a mnoha dalších krásných gymnastických okamžiků.

Velká gratulace a obrovské poděkování za obětavou práci a přípravu děvčat patří hlavní trenérce Blance Ksandrové.