Miss Valentine 2011

Datum

Evropskou moderněgymnastickou sezónu již tradičně po zámořských soutěžích zahájil prestižní mezinárodní závod Miss Valentine 2011, který se uskutečnil v Estonském Tartu od 11.-12.2.2011. Letošního ročníku se zúčastnily gymnastky z celkem 33 států celého světa jak v moderní, tak i v estetické gymnastice. Konkurence tedy opravdu světová.

K vidění byly fantastické výkony ve všech věkových kategoriích, kde se představila kompletní světová špička. Tohoto závodu se pod vedením hlavní trenérky Blanky Ksandrové zúčastnila i česká výprava ve složení Tereza Wágnerová, Barbora Smíšková a Barbora Jouglíčková, dále potom Kateřina Rampachová, Johana Marešová a Daniela Němečková. Pro většinu našich závodnic byl toto první velký mezinárodní start, a proto jely především sbírat cenné mezinárodní zkušenosti.

Naděje nejmladší závodily v sestavě se švihadlem a všechna děvčata podala bojovný výkon, i když se díky nervozitě nevyvarovala určitých chyb v provedení. I přesto jsou umístění na začátku druhé poloviny startovního pole velice cenná a jsou velkou motivací pro jejich další práci.Stejným křtem ohněm si prošly i naše seniorky, především Barča Jouglíčková a Terezka Wágnerová, které letos vstoupily do kategorie seniorek. Všechna naše děvčata, Barča Jouglíčková, Terezka Wágnerová i Bára Smíšková mají pro tuto sezónu připravený nový čtyřboj a celková nervozita společně s novými sestavami způsobila, že i jejich výkon byl ovlivněn chybami, které je stály lepší celkové umístění, nicméně děvčata si přivezla do Prahy novou inspiraci a motivaci k ještě pilnějšímu tréninku.I naše seniorské závodnice se umístily ve druhé polovině startovního pole. Soutěž seniorek ovládly závodnice z Ázerbájdžánu – Aliya Garaeva a Anna Gurbanova společně s Běloruskou Hannou Rabtsavou a Viktorií Filanofski z Izraele. K vidění byly i medailistky z loňského ME juniorek Arina Sharopa z Běloruska, která se však také dopouštěla poměrně závažných chyb a Anastasija Kisse z Bulharska.Vyvrcholením celého závodu byla potom exhibice ukrajinské hvězdy nedávné minulosti Anny Bessonové v rámci závěrečné Galashow.