Valentýnské srdíčko 2011

Datum

Z Třebíče vezou naše gymnastky mezi skvělými výsledky i 2 stříbrné medaile.

V sobotu 26.2.2011 se ve sportovní hale Obchodní akademie v Třebíči uskutečnil 1.ročník mezinárodního závodu "Valentýnské srdíčko". Závodu se zúčastnilo více než 100 gymnastek z České republiky, Slovenska, Chorvatska, Maďarska, Rakouska a Ruska.

SK Motorlet Praha reprezentovaly v nejmladší kategorii Pavlínka Vodvářková, dále potom naděje mladší Johanka Marešová a Danielka Němečková a v kategorii seniorek Bára Smíšková. Bohužel na poslední chvíli onemocněla chřipkou naše druhá seniorská závodnice Terezka Wágnerová.

V nejmladší kategorii soutěžily gymnastky v sestavě bez náčiní a mohli jsme vidět děvčátka ročníků 2002 a mladší. Naše sedmiletá Pavlínka Vodvářková si v konkurenci 28 závodnic vedla při svém prvním závodu se zbrusu novou sestavou bez náčiní opravdu výborně a v celkovém pořadí obsadila vynikající 4.místo a zůstala jen krůček za stupínky vítězů.

V kategorii nadějí mladších se sešla také velice nabitá konkurence celkem 34 závodnic. Johana Marešová i Daniela Němečková se představily s novými sestavami, tentokráte s obručí a bez náčiní, které mají pro tuto sezónu připraveny. V sestavě s obručí podala velmi dobrý výkon, pouze s drobnými chybičkami Johana Marešová, Daniela Němečková se bohužel sestava s obručí tolik nepovedla. Obě závodnice potom podaly výborný výkon v sestavě bez náčiní. Johanka Marešová obsadila v celkovém pořadí víceboje vynikající 4. místo za 3 Slovenskými závodnicemi, tudíž byla vlastně nejlepší závodnicí z České republiky. Daniele Němečkové patřila ve víceboji 8.příčka. V samostatném hodnocení sestavy bez náčiní jsme se potom mohli radovat z naší první medaile, když Daniela Němečková získala stříbrnou medaili a 2.místo.

V kategorii seniorek se představilo celkem 20 závodnic včetně naší Báry Smíškové, která v soutěži předvedla své zbrusu nové sestavy s míčem a obručí, které ještě doznaly změn po MT MISS VALENTINE v Estonsku. Konkurence seniorek byla velice kvalitní, představily se české i slovenské reprezentantky z loňského ME V Brémách a dále také závodnice z Ruska, Rakouska, Chorvatska a Maďarska. Naše Bára Smíšková si po trochu rozpačitém výkonu s míčem spravila chuť skvělou sestavou s obručí a v této konkurenci ukázala velmi dobrou formu před nadcházejícím Přeborem Prahy a M ČR I.VT a M ČR v MT, když ve víceboji obsadila výborné 5.místo a v sestavě s obručí získala fantastickou stříbrnou medaili a 2.místo.

Gratulujeme a přejeme mnoho dalších úspěchů našim úspěšným gymnastkám i trenérce Blance Ksandrové!