Milevský pohár 2011

Datum

...aneb výborné výkony gymnastek Motorletu

V sobotu 12.3.2011 hostilo jihočeské Milevsko jubilejní 20.ročník Milevského poháru, mezinárodního závodu v moderní gymnastice, kterého se kromě českých gymnastek zúčastnily i závodnice z Polska, Rakouska a Slovenska.

SK Motorlet Praha na tomto závodě reprezentovaly v kategorii nadějí mladších, a to Kačka Rampachová a Daniela Němečková a v kategorii seniorek Barča Smíšková a Tereza Wágnerová.

V kategorii nadějí mladších nakonec soutěžilo 11 závodnic, které předvedly sestavy se švihadlem a obručí. Konkurence byla velice kvalitní a našim gymnastkám se dařilo. Daniela Němečková se tentokrát vyvarovala chyb a po pěkném výkonu obsadila 1.místo a vybojovala pro SK Motorlet zlatou medaili. Kačka Rampachová při svém prvním domácím startu také nezklamala, když jí stupně vítězů unikly jen o kousíček a nakonec obsadila celkové 4.místo.

V kategorii seniorek se před nadcházejícím Mistrovstvím České republiky sešla téměř kompletní česká špička včetně držitelek mistrovské třídy, Martiny Illichové, Ludmily Semelové, Andrey Kheilové a Martiny Krlínové. Pro náš klub je velice lichotivé, že v této konkurenci podala velice kvalitní výkon i naše debutantka v kategorii seniorek Tereza Wágnerová, která dokonce po velice zdařilé sestavě s míčem obdržela v libovolné náčiní nejvyšší hodnocení. V celkovém pořadí nakonec obsadila 4.příčku, jen krůček od bronzové medaile, což je dobrým příslibem pro nadcházející M ČR I.VT, které je zároveň i kvalifikací pro M ČR v mistrovské třídě. Naše druhá gymnastka, Barča Smíšková nastoupila k závodu nemocná, což se promítlo do jejího výkonu. Nicméně, Barča je velice kvalitní gymnastkou, která disponuje vynikající technikou náčiní a velkou dynamikou a i ona zůstává jednou z favoritek nadcházejícího mistrovství a my jí přejeme, aby jí příští sobotu vše vyšlo podle jejích představ a podala tak výborný výkon pro který velice tvrdě pracovala.

Gratulujeme všem závodnicím a děkujeme za vzornou reprezentaci našeho klubu. Gratulujeme i hlavní trenérce Blance Ksandrové za trpělivou a pečlivou práci s našimi gymnastkami.