Goodwill Cup 2011

Datum

Je za námi... a úspěšně!

Jedním z vrcholů pro náš klub byl tento víkend již 19. ročník mezinárodního pohárového závodu "Pohár Dobré vůle – Goodwill Cup 2011". V letošním roce se jsme se mohli radovat z rekordního počtu 15 zúčastněných států a my jsme mohli shlédnout gymnastky z Ruska, Ukrajiny, Bulharska, Estonska, Německa, Maďarska, Slovenska, Slovinska, Polska, Finska, Srbska, Lotyšska, Chorvatska, Velké Británie a samozřejmě České republiky.

Závod byl i letos natáčen Českou televizí a v dohledné době jej budeme moci shlédnout na programu ČT 4 sport.

Soutěž byla organizačně velice náročná, ale vše se nám podařilo dobře zvládnout včetně soutěže samotné, za což patří obrovský dík také všem rodičům závodnic vrcholového družstva, bez kterých bychom takový závod nemohly zvládnout. Mnohokrát vám děkujeme za pomoc, byli jste skvělí!

A jak se závodilo. Ve 4 věkových kategoriích, od nejmladších děvčátek, až po zkušené seniorky. Ale pojďme pěkně popořadě.

V kategorii nadějí nejmladších jsme v sestavě bez náčiní viděly celkem 26 nadějí moderní gymnastiky a již u těch nejmenších se bylo na co dívat a děvčátka předváděla pozoruhodné a velice pěkné výkony. K naší veliké radosti poměrně s velkým odstupem zvítězila naše domácí závodnice Jenny Enriquezová před Terézií Kurilskou ze Slovenska a Annou Szcygiel z Polska. Do finálové osmičky se probojovaly i další dvě naše "hvězdičky", a to Pavlínka Vodvářková a Natálka Fridrichová. Ostatní naše gymnastky v této kategorii také zaslouží pochvalu, a to Anička Molnárová a Nella Országhová, které se umístily na 13. a 14. místě a Viktorka Kuncková, která skončila na 18. místě.

Naděje nejmladší - 2002 a ml. (celkem 26 závodnic)

18.KUNCKOVÁ ViktorieCZESK Motorlet Praha

V dopoledním programu se potom ještě představily ve dvojboji sestav se švihadlem a obručí i naděje mladší (2000 – 2001). Zde jsme měli celkem 4 želízka v ohni a naše holky se proti tvrdé konkurenci pustily do boje v 33 členném poli opravdu s vervou a nikoho nenechaly na pochybách, že budou v letošním roce adeptkami na nejvyšší posty i na domácích mistrovských soutěžích. V konečném pořadí víceboje se na 2. místě umístila Daniela Němečková a hned za ní na bronzovém stupínku stanula Johanka Marešová a ještě doplnila na výborném 7. místě Kačka Rampachová a Daniela Procházková obsadila velmi dobré 19. místo. Johanka Marešova poté stanula na stupínku nejvyšším za skvělé cvičení s obručí a Daniela Němečková si svoji medailovou sbírku doplnila o další stříbro za cvičení se švihadlem a bronz za cvičení s obručí. Takže nezbývá než všem našim reprezentantkám opět pogratulovat k výborným výkonům.

Naděje mladší - 2000 - 2001(celkem 33 závodnic)

3.NĚMEČKOVÁ DanielaCZESK Motorlet Praha

Kategorii závodnic narozených 1997 – 1999 zcela ovládly gymnastky z německého olympijského centra ve Schmiedenu vedené známou trenérkou Elenou Khadartsev, které podávaly opravdu vynikající výkony a právem jim patřila medailová umístění v této kategorii. Mezi špičku se podařilo proniknout i naší velké naději v kategorii kadetek mladších Pétě Vackové, která ve víceboji jako nejlepší česká závodnice obsadila skvělé 8. místo a dokonce získala bronz za skvěle provedenou sestavu s obručí. Výborně ji doplnila na 15. místě jako jedna z nejmladších v této kategorii i Johanka Wichterlová a v nabité konkurenci obstála solidním výkonem na 25. místě i Anettka Bestová.

3.TITOV SabinaGERTSV Schmieden

Kategorii seniorek jsme očekávali s napětím, protože jsme mohli vidět opravdu špičkové výkony našich i zahraničních závodnic. Ozdobou závodu byla i účast čerstvé mistryně České republiky I.VT Blanky Žákové, Olgy Bogdanovy z Estonska, finalistky letošního světového poháru v Montrealu, Inessy Rif z Finska, jedné z nejlepších britských gymnastek Keziah Gore a v neposlední řadě i slovenských reprezentantek Natálie Okáliové a Marianny Podlucké, které společně s naší špičkou uvidíme příští týden na M ČR v MT v Bratislavě. My jsme samozřejmě moc drželi palce našim nadějím, a to Barče Smíškové a Terce Wágnerové. A vskutku to byla skvělá podívaná. Víceboj se stal kořistí Slovenky Natálie Okáliové, která byla následována českým triem Tereza Wágnerová, která jako domácí závodnice skončila na skvělém 2. místě a Blankou Žákovou na bronzové příčce. Barča Smíšková skončila na 4. místě pouze s minimálním odstupem, chuť si však spravila vítězstvím v sestavě s obručí. Tereza Wágnerová ještě vystoupala na zlatý stupínek v míči a stříbro brala za sestavu s kuželi. Další medailové příčky patřily Blance Žákové, Olze Bogdanové, Netálii Okáliové a Janě Duchnovské.